Stop, rura 29NK

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
29NK 1.3981 K94610 NiCo29-18 Dostawa z magazynu w magazynie
29NK-t 1.3981 K94610 NiCo29-18 Dostawa z magazynu w magazynie
29NK-m 1.3981 K94610 NiCo29-18 Dostawa z magazynu w magazynie

Stopy precyzyjne obejmują materiały o określonych właściwościach mechanicznych. Mają szczególne właściwości fizyczne i chemiczne, wyróżniają się niezwykłą dokładnością składu, brakiem obcych zanieczyszczeń, starannością produkcji i przetwarzania. Większość z nich bazuje na żelazie, chromie, niklu, kobalcie, miedzi, co nadaje stopom szczególne właściwości, wyróżniające je spośród innych.

Znaczenie

Kovar to magnetyczny stop żelaza (54%), niklu (29%) i kobaltu. 17% Co w składzie znacznie zwiększa koszt stopu. Kovar ma współczynnik rozszerzalności liniowej podobny do szkła i ceramiki. Wlutowany w szkło tworzy niezawodne hermetyczne połączenie stosowane w technice elektropróżniowej i pomiarowej, konstrukcji różnych czujników. Stop ten ma opór elektryczny około 2 razy mniejszy niż Invar. Kovar jest używany do produkcji kondensatorów o niskim TKE i zmiennej pojemności. Wadą jest skłonność do korozji w wilgotnym środowisku, co wymaga dodatkowej powłoki ochronnej. Płytki kondensatora Kovar są pokryte metalem o dobrej przewodności – najczęściej srebrem. Ta grupa stopów precyzyjnych wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi (magnetycznymi, termicznymi, elastycznymi, elektrycznymi), ze względu na dokładność składu, staranną produkcję i obróbkę oraz brak zbędnych zanieczyszczeń.

Produkcja

Kovar wytapiany jest w piecach łukowych metodą elektrożużlową. Składniki stopowe wprowadza się do składu w postaci żelazostopów. W procesie produkcyjnym skład chemiczny jest kontrolowany w najbardziej rygorystyczny sposób, dlatego Kovar jest stopem precyzyjnym. Ni w składzie stopu ma czystość 99,5%, nadaje materiałowi wysoką plastyczność. Ze względu na plastyczność kovar można zwinąć w najcieńszą folię i nitkę. Drut dostarczany jest w dwóch wersjach: utwardzonej, walcowanej pod zimnym ciśnieniem w celu zwiększenia sprężystości oraz miękkiej, zwanej wyżarzaną.

Skład procentowy

Więc Ni Fe Mn Z Si
17 29 do 54 0,3 do 0,01 0,2

Waga metra kwadratowego produktu wykonanego z kovaru mieści się w przedziale 0,5-18 kilogramów. Powierzchnia musi być czysta i gładka. Dopuszczalne są drobne uszkodzenia powierzchni: rysy, wgniecenia powstałe podczas transportu, przebarwienia. Zmiany koloru są również określone przez normę i zależą od warunków, w jakich produkt jest przechowywany. Ponadto taśmę można nazwać paskiem, jeśli implikuje segment.

Właściwości fizyczne stopu:

Opis Przeznaczenie
— Temperatura pozyskiwania danych stopu [st.] - T
— Moduł sprężystości I rodzaju, [MPa] — E
— Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej (przy 20°С), [1/st.] -A
— Rezystywność elektryczna [Ohm·m] -R
— Ciężar właściwy [g/cm3] -R
— Współczynnik przewodności cieplnej [W/(m st.)] -l
— Ciepło właściwe (przy 20 °C), [J/(kg deg)] -C

Właściwości mechaniczne:

Opis Przeznaczenie
— Granica proporcjonalności (granica plastyczności dla trwałego odkształcenia) [MPa] Św
— Wytrzymałość krótkotrwała [MPa] św
— Skurcz względny [ % ] y
- Wydłużenie przy zerwaniu [ % ] d5
— Twardość Brinella, w [MPa] HB
– Udarność [kJ/m2] KCU

Właściwości magnetyczne :

— Siła przymusu (wewnątrz) [A/m] hc
— przenikalność magnetyczna (nie więcej) [ MH/m ] Umaks
— Straty właściwe (nie więcej) przy częstotliwości 50 Hz i indukcji magnetycznej 1,0 T [W/kg] P1.0/50
- Indukcja magnetyczna Tl (nie mniejsza) przy napięciu pola magnetycznego 100, w polach magnetycznych [ A / m ] B100
— Siła przymusu (nie więcej), [A/m] hc
– Przenikalność magnetyczna (nie więcej), [ MH / m ] Umaks
— Straty właściwe (nie więcej) przy częstotliwości 50 Hz i indukcji magnetycznej 1,0 T [W/kg] P1.0/50

Spawalność:

Przeznaczenie Opis
ograniczona spawalność — wymagane jest wstępne podgrzanie do t° 100-120°С z końcową obróbką cieplną
bez limitów - brak konieczności wstępnego podgrzewania i końcowej obróbki cieplnej
Trudne do spawania — wymagane jest wstępne podgrzanie do t° 200-300°С z końcową obróbką cieplną

Aplikacja

Różne elementy radioelektronicznych urządzeń. Kovar charakteryzuje się minimalną rozszerzalnością cieplną (między 20 a 400°C) i wysoką przewodnością cieplną na poziomie 19 W/m°C. Kovar jest poszukiwany w energetyce i przemyśle jądrowym. W razie potrzeby drut spawalniczy 04Kh20N10G2B służy do automatycznego spawania łukowego.

Dostarczać

Wszystkie produkty marki 29NK posiadają certyfikaty. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Prowadzimy sprzedaż hurtową różnorodnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również dobre warunki dla odbiorców detalicznych. Będziesz zadowolony z poziomu obsługi i sprawności obsługi.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH oferuje na sprzedaż nieograniczony asortyment najwyższej jakości stopów precyzyjnych w konkurencyjnej cenie. Jeśli wybór sprawia Ci trudność, do Twojej dyspozycji są doświadczeni managerowie, którzy zawsze są w kontakcie i służą radą. Składając u nas zamówienie, w możliwie najkrótszym czasie otrzymają Państwo certyfikowane produkty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Jeśli cenisz swój czas już dziś skontaktuj się z naszym najbliższym biurem lub złóż zamówienie przez Internet.