Blacha, koło, drut KhN73MBTYu - EI698

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
HN73MBTYu EI698 Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Rury stalowe KhN73MBTYu-vd (EI698-vd) wykonane są z żaroodpornego stopu na bazie niklu. Skład zawiera 65,073 - 71,2%. Ni, 26-29% Cr - odnosi się do chromoniklu. stopy stopowe. Podczas topienia do wsadu wstępnego dodaje się różnorodne substancje - metale i niemetale, które wpływają na jakość produktu końcowego. Jako dodatki stosuje się aluminium - 2,8-3,5%, żelazo - 1%, bar - nie więcej niż 0,1%, krzem - do 0,8%, mangan - 0,3%, cer - około 0,03%, fosfor - mniej niż 0,015%, miedź - około 0,07% i siarki - prawie 0,012%. Wytapiany w otwartym piecu indukcyjnym lub metodą przetapiania elektrożużlowego - metoda otrzymywania metalu przez przetapianie w kąpieli żużla przewodzącego prąd elektryczny pod wpływem prądu elektrycznego. Ta metoda przetapiania znacznie podnosi jakość metalu. Kucie stali odbywa się w temperaturze 1150°C na początku i 900°C na końcu procesu. Po kuciu pożądane jest hartowanie w wodzie lub w powietrzu w temperaturze t° 1100-1200°С.

Skład procentowy (GOST 5632-72)

Stop C Fe Mn P S Glin Kr Uwaga Ti Si pn Ni
HN73MBTYu ≤0,08 ≤2 ≤0,4 ≤0,015 ≤0,007 1,3-1,7 13-16 1,8-2,2 2,35-2,75 ≤0,6 2,8-3,2 Główny

Aplikacja

Fragmenty systemów gazociągów pracujących pod normalnym obciążeniem. Rury mogą być używane przez długi czas w temperaturach około 800 °C, są w stanie wytrzymać krótkotrwałe nagrzewanie do t ° 1200 °C, powyżej którego spodziewane jest aktywne tworzenie się kamienia kotłowego. Stop ten jest żaroodporny i żaroodporny, ale niestabilny w środowisku zawierającym siarkę.

Pręt i koło mogą być używane jako półfabrykaty do produkcji wyrobów kształtowych, belek, kątowników, ceowników lub profili do celów specjalistycznych, które są wykorzystywane w pracach budowlanych o dowolnym stopniu złożoności. Koło jest używane jako półfabrykat do produkcji osi, popychaczy, wałów i innych ruchomych części urządzeń. Spawalność jest ograniczona, wymagane jest wstępne podgrzanie do 200°C i końcowa obróbka cieplna. Stop jest wykorzystywany do produkcji elementów grzejnych, drutu spawalniczego do spawania konstrukcji metalowych, napawania części w budowie maszyn. Z tego stopu produkowane są części dopalacza - dodatkowa komora spalania silnika turboodrzutowego, niezbędna do tymczasowego zwiększenia ciągu, a także komory spalania pracujące przy najmniejszym obciążeniu w temperaturze t ° 1100-1120 ° С.

.Oprócz systemu gazociągów rury KhN73MBTYu-vd mogą służyć do odprowadzania wody, pary, gorących gazów przemysłowych i dymu. Po podgrzaniu aluminium i chrom w składzie stopu tworzą warstwę tlenku, co zwiększa stopień odporności materiału na agresywne środowisko.

Dostarczać

Wszystkie prezentowane produkty marki KhN73MBTYu-vd są certyfikowane. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Istnieje możliwość sprzedaży hurtowej dowolnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również optymalne warunki dla odbiorców detalicznych. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w najlepszej cenie

Wszystkie stopy chromowo-niklowe sprzedawane przez Evek GmbH spełniają państwowe normy jakości. Dostarczamy metalowe rolki o standardowych i niestandardowych rozmiarach w możliwie najkrótszym czasie. Wysoka jakość, przystępne ceny oraz szeroka gama produktów definiują oblicze naszej firmy. Zostając naszym stałym klientem możesz liczyć na system rabatów. Współpraca z nami pomoże Państwu zrealizować wszelkie pomysły inżynierskie. Czekamy na Wasze zamówienia na stronie.