Marka iterbu, skład chemiczny

ogólna charakterystyka

Iterb jest pierwiastkiem grupy III, szóstego okresu tabeli pierwiastków chemicznych, gdzie jest oznaczony symbolem Yb. Numer atomowy 70. Jest to jasnoszary metal, należy do podgrupy itru metali ziem rzadkich.Do t ° 792 ° C ma sześcienną sieć α jak miedź, aw wyższej temperaturze uzyskuje β- krata skupiona na ciele, podobna do α-Fe. Zawartość w litosferze wynosi 0,33 g/t. Minerały hydrotermalne i granitowe pegmatyty najbogatsze w iterb. Główne metody otrzymywania tego pierwiastka to redukcja tlenku Yb 2 O 3 węglem lub lantanem w próżni lub przez elektrolizę stopionego chlorku YbCl 3 .

Liczba atomowa Eu Masa atomowa (molowa) g/mol Stan utlenienia Gęstość [g/ cm3 ] Temperatura topnienia t°C Temperatura wrzenia t°C Ciepło topnienia kJ/kg
nr 70 173 2, 3 7 824°С 1193°C 3.25

Aplikacja

Pierwiastek ten znalazł swoje miejsce w elektronice, energetyce jądrowej oraz przy produkcji materiałów termoelektrycznych. Jony iterbu generują laserowe promieniowanie podczerwone o długości fali do 1070 nm. Tlenek Yb 2 O 3 jest wykorzystywany do produkcji laserów światłowodowych dużej mocy. Monokrystaliczny stop fluorków baru i iterbu YbF 3 domieszkowany holmem jest również wykorzystywany do produkcji laserów. Iterb jest szeroko stosowany w produkcji stopów magnetycznych. Boran iterbu jest używany do produkcji specjalnych szkieł i emalii wymaganych w energetyce jądrowej. W elektronice służy jako dielektryk do uzyskiwania struktur MIS. Podczas naświetlania neutronami iterb jest przekształcany w reaktorze jądrowym w izomer hafnu, który może być również używany jako magazyn energii, ale rozwój ten jest wciąż na etapie teoretycznym. Iterb służy jako pochłaniacz gazu w urządzeniach elektropróżniowych. Na jego bazie produkowane są luminofory (luminofory krystaliczne). Są one stopowane ze specjalnymi stopami. Ten pierwiastek ziem rzadkich jest metalem nieżelaznym, dostępnym w postaci koła, drutu, arkusza.

Dostarczać

Dostarczamy certyfikowane wyroby walcowane na bazie iterbu. Specyfikacja zawiera dane dotyczące składu procentowego i właściwości mechanicznych produktów. Łatwo jest u nas sprzedawać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji na dużą skalę. Współpracujemy również z odbiorcami detalicznymi. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH posiada nieograniczoną gamę produktów z metali rzadkich najwyższej jakości. Oferujemy stopy specjalnego przeznaczenia w najlepszej cenie. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z najbliższym biurem. Wykwalifikowani specjaliści udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących produktów, przedziału cenowego, warunków sprzedaży. Koszt towaru uzależniony jest od parametrów towaru oraz dodatkowych warunków dostawy.