Kompensator osiowy dławika

ogólna charakterystyka

Kompensatory dławnic gaszą odkształcenia temperaturowe rurociągów parowych i wodnych, przy temperaturze wody do 200°C i parze do 300°C i ciśnieniu roboczym do 2,5 MPa (25 kgf/cm 2 ). Stosowane są w budownictwie sieci ciepłowniczych, w których temperatura powietrza na zewnątrz nie jest niższa niż -40°С. Za ich zaletę uważa się dużą zdolność kompensacyjną w szeregu podobnych urządzeń.

Kompensatory z uszczelnieniem dławnicowym są praktycznie pierwszym rodzajem urządzeń kompensacyjnych, jakie zastosowano w rurociągach. Kompensatory dławnicowe są instalowane w sieciach pary cieplnej i sieciach wodociągowych, zaprojektowanych na ciśnienie 1,6 - 2,5 MPa, przy temperaturze wody t ° do 300 ° C i pary t ° do 300 ° C. Kompensatory dławnicowe służą do układania rurociągów ciepłowniczych pod ziemią oraz do układania nadziemnych na niskich podporach. Kompensatory dławnicowe mają możliwość kompensacji dużych przemieszczeń liniowych i kątowych.

Budowa kompensatorów dławnicowych

Ten typ kompensatora to zagnieżdżone w sobie rury stalowe o zbliżonej średnicy. Rura o mniejszej średnicy jest wkładana do rury o większej średnicy, a różnica między nimi jest wypełniana uszczelnieniem dławnicowym. Na zewnątrz zamocowane są urządzenia, które ograniczają ruch rury wewnętrznej, zapobiegając jej wypadnięciu.

Zgodnie z cechami konstrukcyjnymi kompensatory dławnicy to:
- jednostronne (średnica nominalna 100-1400 mm), które składają się z ruchomej szyby i korpusu;
- dwustronne (średnica nominalna 100-800 mm), które posiadają dwie ruchome miseczki i wydłużony korpus.

Zalety

Kompensatory dławnicowe charakteryzują się dużą zdolnością kompensacyjną, małymi gabarytami i niskimi oporami hydraulicznymi. Ze względu na swobodny ruch dysz względem siebie, są one w stanie absorbować zmiany długości rurociągu podczas zmian temperatury. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo je umieścić w kanałach przelotowych i komorach. W celu przeprowadzenia regularnej konserwacji tych kompensatorów (opakowania, wymiana szczeliwa dławnicowego) umieszcza się je w komorach odgałęzień rurociągów lub w kompensacyjnych komorach termicznych. Preferowane jest stosowanie ich na prostych odcinkach rurociągów o dużych średnicach.

Wady

Nie zaleca się stosowania kompensatorów dławnicowych o dużej częstotliwości kompensacji wielkości i ciśnień. Ich zakres jest ograniczony ze względu na trudność niemal całkowitego wyeliminowania wycieków transportowanych produktów. W związku z tym takie kompensatory nie są stosowane do transportu agresywnych, drogich lub toksycznych produktów.

Produkcja

Kompensatory dławnicowe są wykonane z grubościennych rur stalowych lub spawane z blachy stalowej zgodnie z normami zgodnie z serią 4.903-10 wydanie 7 lub serią 5.903-13 wydanie 4. GOST 15 150-69 przewiduje stosowanie stali St3sp5, St20, 09G2S dla takich dylatacji. Jednostronne przeznaczone są dla średnic nominalnych DN 100−1400 mm, a dwustronne dla średnic nominalnych DN 100−800 mm. Zdolność kompensacyjna zależy od przejścia warunkowego. Dla kompensatorów jednostronnych wynosi od 200 do 500 mm, dla kompensatorów dwustronnych od 200 do 1000 mm. Do pakowania dławnic stosuje się gatunki APP i PA (GOST 5152-77) oraz gumę żaroodporną gatunku 5168, grupa 8 (TUMHP nr 1169-51r).

Dostarczać

Dostarczamy atestowane kompensatory dławnic o dowolnych przekrojach. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące właściwości użytkowych produktów. Łatwo jest kupić u nas hurtowo dowolne produkty do produkcji na dużą skalę. Współpracujemy również z odbiorcami detalicznymi. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Witryna internetowa Evek GmbH zawiera najbardziej aktualne informacje na temat pozyskiwania kompensatorów do wszystkich dzisiejszych modeli. Nasi najlepsi menedżerowie są gotowi udzielić wysoko wykwalifikowanej pomocy doradczej we wszelkich bieżących sprawach. Produkty wytwarzane są na najnowocześniejszym sprzęcie i spełniają wymagania międzynarodowych standardów jakości. Wszystkie produkty są testowane pod kątem wad. Stałym klientom zapewniamy system rabatów.