Manganin - CuMn12Ni - 2.1362 drut, koło, blacha, taśma

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
MNMts3-12 2.1362 CuMn12Ni Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Manganina zawiera miedź, nikiel, mangan. Może być domieszkowany 2,5 - 3,5% kobaltem z niklem (Co + Ni), 11,5-13,5% Mn. Miedź to podstawa, jej zawartość to około 85%. Manganin marki MNMts3-12 wyróżnia się małym termo-EMF w połączeniu z miedzią, minimalnym współczynnikiem rozszerzalności cieplnej i wysoką rezystancją elektryczną.

Kluczowe cechy

Termo-EMF w parze miedzi (0,9-1 μV/°C). Manganin działa w maksymalnej temperaturze do +300°C. W przeciwieństwie do konstantanu, mangan jest wrażliwy na zmiany wilgotności powietrza i podatny na korozję w atmosferze pary amoniaku i kwasów Manganin Ma zdolność zmiany swojej rezystancji w czasie. Powodem tego są naprężenia mechaniczne powstające podczas nawijania drutu, co z kolei prowadzi do zmiany struktury stopu i pewnego przegrupowania cząsteczki.

Produkcja

Gatunki MNMtsAZh 3-12-0,3-0,3 i MNMts 3-12 są wykonane w postaci drutu, zgodnie z GOST 492-2006 (nikiel, nikiel-miedź, stopy niklu przetwarzane pod ciśnieniem). Stop jest poddawany obróbce cieplnej w próżni w celu ustabilizowania właściwości elektrycznych. W tym przypadku wszystkie właściwości są stabilizowane, a jednolitość struktury wzrasta. Maksymalna temperatura pracy dla gatunków stopów niestabilizowanych wynosi 60-80°С, a dla gatunków stabilizowanych +200°С.

Aplikacja

Stop ma zastosowanie w oprzyrządowaniu do produkcji czujników, boczników, obwodów mostkowych, rezystancji wzorcowych. Stanowi również podstawę wysokiej klasy precyzyjnych urządzeń pomocniczych (rezystorów), ze względu na niską rezystancję w zakresie temperatur pokojowych. Stop wykorzystywany jest do produkcji drutów magnetycznie twardych (PMT) i magnetycznie miękkich (PMM) o średnicy 0,02 - 6 mm oraz taśm o szerokości do 270 mm i grubości do 0,08 mm. Produkowane są również druty nawojowe w izolacji emaliowanej (PEVMT i PEVMM); a także przewody izolowane w izolacji z jedwabiu naturalnego (PShDMT i PSHDMM) oraz przewody z jedną warstwą jedwabiu naturalnego iw izolacji emaliowanej (PESHOMT i PESHOMM).

Dostarczać

Dostarczamy certyfikowane wyroby walcowane na bazie manganu w najlepszej cenie. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu procentowego i wydajności produktów. Łatwo jest u nas sprzedawać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji na dużą skalę. Świadczymy usługi dla klientów detalicznych. Wysoki poziom obsługi, zgodność produktów z GOST i międzynarodowymi normami jakości, terminowość obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Walcowane metale nieżelazne sprzedawane przez Evek GmbH są zgodne z GOST i międzynarodowymi normami jakości. Dostarczamy miedziane kółko dowolnych marek w możliwie najkrótszym czasie. Wysoka jakość, przystępne ceny oraz szeroka gama produktów definiują oblicze naszej firmy. Zostając naszym stałym klientem możesz liczyć na system rabatów. Współpraca z nami pomoże Państwu zrealizować wszelkie pomysły inżynierskie. Czekamy na Wasze zamówienia na stronie.