Silikonowo-aluminiowy brąz

Specyfikacja techniczna

Brąz obrabiany ciśnieniowo o doskonałej odporności na korozję Oprócz aluminium i krzemu jest stopiony z żelazem, cynkiem i manganem. Jest dobrze zdeformowany w stanie zimnym i gorącym; wysoka wytrzymałość w podwyższonych temperaturach, dobre właściwości przeciwcierne. Ciężar właściwy 7,5−7,9 g/cm3. Temperatura topnienia wynosi około 1000-1100°C.

Właściwości mechaniczne (temperatura 20°C)

Asortyment wchodzić d5 Twardość HB 10 -1
- MPa % MPa
Stop miękki 450-550 35-45 130 - 150
Twardy stop 750-830 9-15 180 - 220

s in - Krótkoterminowy limit wytrzymałości

s T — Granica proporcjonalności (granica plastyczności dla trwałego odkształcenia)

d 5 - Wydłużenie przy zerwaniu.

HB – twardość Brinella

Aplikacja

Wytrzymałe odlewy cienkościenne, uchwyty szczotek, dźwignie, szakle, końcówki, trzpienie zaworów, odlewy ogólnego przeznaczenia o średniej wytrzymałości.

Chłodne pracowanie

Toczenie, frezowanie, szlifowanie, wiercenie.

Obróbka cieplna

Normalizacja, hartowanie, wyżarzanie, odpuszczanie

Składowanie

Przechowywane w magazynach zadaszonych lub pod zadaszeniem, gdzie zapewniona jest odpowiednia ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi rodzajami uszkodzeń.

Dostawca

Oferujemy zakup brązu krzemowo-aluminiowego z wyspecjalizowanych magazynów dostawcy Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta. Pełna zgodność z międzynarodowymi standardami jakości. Dostawca Evek GmbH oferuje zakup brązu krzemowo-aluminiowego, cena jest optymalna w tym segmencie wyrobów walcowanych.

Kup, korzystna cena

Oferujemy brąz krzemowo-aluminiowy, cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. W segmencie stopów metali nieżelaznych Evek GmbH jest rentownym dostawcą.