Toczenie brązu Din, En

Skład brązu, oprócz miedzi, może zawierać cynę, krzem, aluminium, beryl, fosfor i inne pierwiastki. W zależności od składu stopy brązu dzielą się na stopy bezcynowe i stopy cyny, a zgodnie z technologią produkcji dzielą się na odlewnicze i poddane obróbce ciśnieniowej.

Zalety

Brąz „cynowy” zapoczątkował epokę brązu. Jest łatwy w obróbce, odporny na zużycie i wilgoć, łatwy do cięcia, tłoczenia, gięcia, wiercenia, walcowania, ciągnienia, lutowania. Po utylizacji jest zwykle ponownie wykorzystywany. Jest niedrogi, trwały i plastyczny, dobrze przewodzi ciepło i elektryczność. W porównaniu z mosiądzem brąz ma lepsze właściwości mechaniczne, przeciwcierne i odporność na korozję. Większość brązów (z wyjątkiem aluminium) łatwo się spawa i lutuje lutem miękkim i twardym.

Produkcja

Specyfikacje reguluje GOST 24 301-93. chemia skład produktów jest znormalizowany przez GOST 5017–74 ; 18 175-78; 493-79. Do produkcji półfabrykatów z brązu można stosować metody odlewania odśrodkowego i kokilowego. Średnica wyrobów wynosi od 20 do 1200 mm. Obecnie Evek GmbH posiada w magazynie następujące rodzaje wyrobów walcowanych z brązu: koło, taśma, taśma, drut, wlewek, rura, sześciokąt.

Aplikacja

Stopy brązu do przeróbki plastycznej są cennym materiałem do produkcji tulei, sprężyn, styków i tulei. Stopy odlewnicze są używane do produkcji łożysk, kół zębatych i innych krytycznych części. Posiadają doskonałe właściwości przeciwcierne. Części wykonane z brązu berylowego nie iskrzą przy uderzeniu, są używane w środowiskach zagrożonych wybuchem. „Brąz Admiralicji” – zawiera cynę i cynk, jest odporny na korozję w słonej wodzie, jest stosowany w przemyśle stoczniowym do produkcji śrub napędowych i nadbudówek, elementów kadłuba i wału. Brąz aluminiowy charakteryzuje się lekkością i wysoką wytrzymałością właściwą i jest poszukiwany w inżynierii transportu. Jego wysoka przewodność elektryczna jest ważna w elektrotechnice. Brąz walcowany służy do budowy pomników, do odlewania figurek, świeczników itp.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH oferuje szeroką gamę stopów metali nieżelaznych w najlepszych cenach. Wybór zadowoli każdego klienta. Możesz zamówić i kupić stal płaską lub profilową z brązu, tuleję z brązu za pośrednictwem naszego przedstawicielstwa lub przez stronę internetową firmy. Jakość gwarantuje ścisłe przestrzeganie norm technologicznych produkcji. Czasy realizacji zamówień są minimalne. Cena uzależniona jest od wielkości zamówienia oraz dodatkowych warunków dostawy. Przy zamówieniach hurtowych obowiązuje elastyczny system rabatów.