Taśma, koło, drut 80NM

Znaczenie

Precyzyjny miękki stop magnetyczny 80NM po obróbce cieplnej z powolnym chłodzeniem uzyskuje minimalne odchylenie charakterystyki w normalnych temperaturach klimatycznych. Służy do rdzeni transformatorów kompaktowych, dławików pracujących w słabych polach magnetycznych; przekaźniki bezstykowe o małej grubości (do -0,02 mm) wzmacniacze magnetyczne i rdzenie transformatorów impulsowych.

Nieruchomości

Różni się maksymalną przenikalnością magnetyczną, minimalną siłą koercji. indukcja nasycenia 0,65−0,75 T w słabych polach. Według GOST 19 693−74 siła koercji ≤ 4 kA/m. Charakteryzuje się wysokim poziomem początkowej przenikalności magnetycznej, może być namagnesowany do nasycenia w słabych polach. Takie stopy na bazie żelaza są stapiane z niklem i kobaltem.

Charakterystyka

Materiały magnetycznie miękkie produkowane są ze stali niskowęglowych na bazie żelaza ferrimagnetycznego o wysokiej czystości, stopów elektrycznych o niskiej koercji na bazie żelaza lub żelazowo-niklowego, ferromagnesów proszkowych i kompozytowych. Takie stopy są wytapiane w specjalnych piecach indukcyjnych, po czym wlewki poddawane są kuciu lub walcowaniu.

Stosowanie

Produkcja rdzeni transformatorowych, mikrofonów, elementów pamięci komputerowych, obwodów magnetycznych pracujących w środowisku morskim, anten magnetycznych, stojanów i wirników silników elektrycznych. Stop 80NM jest najbardziej odpowiedni do obwodów magnetycznych zmiennego pola magnetycznego w radiotechnice, przemyśle elektrycznym, systemach automatyki i telemechaniki, w technice pomiarowej i komputerowej. Taki stop jest aktywnie wykorzystywany w projektowaniu transformatorów i silników elektrycznych,

Skład chemiczny stopu 80NM w procentach

Mn Si C Ni Kr P S współ
0,2 - 0,4 do 0,25 do 0,04 do 0,3 0,3 - 0,6 do 0,015 do 0,015 26,5 - 28


Właściwości fizyczne stopu marki 80NM.

T 10 6 E 10-5 l C R R109
grad 1/stopień MPa W/(m stopnie) J/(kg stopni) kg/m3 Om m
100 10.7
20 2.2 7980 200

Właściwości mechaniczne stopu 80NM w temperaturze 20°C.

Asortyment Np. Rozmiar d5 Św św KCU y y Obróbka cieplna.
Taśma, GOST 10 160-75 20 295 590
- - mm % MPa MPa kJ / m2 % % -
Taśma jest pracowita., GOST 10 160-75 2 1080

Właściwości fizyczne stopu:

Opis Przeznaczenie
— Temperatura pozyskiwania danych stopu [st.] - T
— Moduł sprężystości I rodzaju, [MPa] — E
— Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej (przy 20°С), [1/st.] -A
— Rezystywność elektryczna [Ohm·m] -R
— Ciężar właściwy [g/cm3] -R
— Współczynnik przewodności cieplnej [W/(m st.)] -l
— Ciepło właściwe (przy 20 °C), [J/(kg deg)] -C

Właściwości mechaniczne:

Opis Przeznaczenie
— Granica proporcjonalności (granica plastyczności dla trwałego odkształcenia) [MPa] Św
— Wytrzymałość krótkotrwała [MPa] św
— Skurcz względny [ % ] y
- Wydłużenie przy zerwaniu [ % ] d5
— Twardość Brinella, w [MPa] HB
– Udarność [kJ/m2] KCU

Spawalność:

Przeznaczenie Opis
ograniczona spawalność — wymagane jest wstępne podgrzanie do t° 100-120°С z końcową obróbką cieplną
bez limitów - brak konieczności wstępnego podgrzewania i końcowej obróbki cieplnej
Trudne do spawania — wymagane jest wstępne podgrzanie do t° 200-300°С z końcową obróbką cieplną

Dostarczać

Wszystkie prezentowane produkty marki 80 NM posiadają certyfikaty. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Prowadzimy sprzedaż hurtową różnorodnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również dobre warunki dla odbiorców detalicznych. Będziesz zadowolony z poziomu obsługi i sprawności obsługi.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH zapewnia swoim klientom nieograniczony wybór precyzyjnych stopów najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Jeśli wybór sprawia Ci trudność, do Twojej dyspozycji są doświadczeni managerowie, którzy zawsze są w kontakcie i służą radą. Składając u nas zamówienie, w możliwie najkrótszym czasie otrzymają Państwo certyfikowane produkty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Jeśli cenisz swój czas już dziś skontaktuj się z naszym najbliższym biurem lub złóż zamówienie online.