Rura duralowa

Duraluminium, opracowane przez przemysł niemiecki na początku XX wieku, swoją nazwę zawdzięcza małemu miasteczku, w którym znajdował się zakład metalurgiczny. Niemiecki inżynier metalurgiczny Alfred Wilm stwierdził, że dodanie 4% miedzi do aluminium i utwardzenie stopu z szybkim chłodzeniem i utrzymywaniem przez 4–5 dni prowadzi do prawie pięciokrotnego wzmocnienia materiału.

Produkcja

Rura opony twardej ma wydrążony profil o przekroju okrągłym, owalnym lub innym. Produkowane z aluminium stopowanego z magnezem i miedzią, rury Dural produkowane są zgodnie z następującymi GOST: 18 475-82, 23 697-79 lub 18 482-79. chemia skład jest znormalizowany przez GOST 4784–97 . Rozróżnia się je w zależności od metody produkcji: rury bez płaszcza (dostarczane bez oznaczenia) oraz z płaszczem normalnym (A); z powłoką technologiczną (B). Dokładność wykonania jest normalna, jakość wykończenia powierzchni jest standardowa. Materiał może być naturalnie postarzany i utwardzany (oznaczenie - T). Rury tłoczone na gorąco bez dodatkowej obróbki cieplnej nie są dodatkowo oznaczane. Mikrostruktura hartowanych produktów nie może nosić śladów przepaleń. Są badane pod koniec obróbki cieplnej.

Kluczowe cechy

Rury duraluminiowe D16 są lekkie, dość plastyczne, łatwe w montażu i spawaniu metodą zgrzewania punktowego. Niska odporność na korozję wzrasta po nałożeniu aluminium. Aby utwardzić rurę duraluminiową, stosuje się obróbkę cieplną. Dzięki wyżarzaniu zwiększa się plastyczność i oprzyrządowanie, a odkształcanie na zimno zapewnia dobrą twardość. W porównaniu do stali takie rury są znacznie lżejsze, tańsze i trwalsze.

Aplikacja

Duraluminium metalowe, rury duraluminiowe są wykorzystywane do produkcji niezawodnych i lekkich konstrukcji. Służą do tworzenia sprzętu spożywczego oraz ram do szybkich pociągów, samochodów i samolotów. Wykorzystywane są również jako elementy dekoracji elewacji oraz układania rurociągów do celów specjalnych.

Rura duraluminiowa D16

Średnica, mm Grubość ścianki, mm Cena za mb
6 do 155 od 1 do 12 do negocjacji

Rura duralowa D16T

Średnica, mm Grubość ścianki, mm Cena za mb
6 do 155 od 1 do 12 do negocjacji

Rura duralowa D16BT, D16AT

Średnica, mm Grubość ścianki, mm Cena za mb
6 do 155 od 1 do 12 do negocjacji

Dostarczać

Oferujemy szeroki wybór rur o różnych przekrojach ze stopów duraluminium do obróbki plastycznej D16T, D16, D16B, D16AT, D16BTi D16ChT. Wszystkie produkty są certyfikowane. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu procentowego i właściwości elektrycznych produktów. Łatwo jest u nas sprzedawać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji na dużą skalę. Współpracujemy również z odbiorcami detalicznymi. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Strona internetowa Evek GmbH odzwierciedla najbardziej aktualne informacje na temat zakupu rur z duraluminium. Nasi najlepsi menedżerowie są gotowi udzielić wysoko wykwalifikowanej pomocy doradczej we wszelkich bieżących sprawach. Zajmujemy się sprzedażą półproduktów z metali kolorowych w konkurencyjnej cenie. Produkty wytwarzane są na najnowocześniejszym sprzęcie i spełniają wymagania międzynarodowych standardów jakości. Wszystkie produkty są testowane ultradźwiękowo pod kątem wad. Stałym klientom zapewniamy system rabatów.