Kompensator osiowy mieszkowy

ogólna charakterystyka

Kompensatory mieszkowe są instalowane w obwodach, w których krąży ciecz lub para przegrzana pod wysokim ciśnieniem. Znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, energetycznym, gazowym, rafineryjnym. Skutecznie stłumić wibracje i rozszerzalność cieplną układu krążenia. Takie kompensatory z powodzeniem wytrzymują odkształcenia cykliczne, tłumią spadki ciśnienia, są odporne na ciepło, mogą pracować w warunkach próżni lub w agresywnym środowisku. Mogą być instalowane w dowolnym miejscu rurociągu, gasić obciążenia cykliczne i statyczne, są dość kompaktowe, niedrogie, nie wymagają konserwacji podczas eksploatacji, zmniejszają koszty napraw i konserwacji rurociągów.

Cechy konstrukcyjne

Podstawą kompensatora jest jeden lub więcej mieszków wraz z okuciem ograniczającym, łączącym i ochronnym. Mieszek jest jednowarstwową elastyczną lub wielowarstwową powłoką falistą służącą do separacji mediów i zachowania stabilności osiowej, wytrzymałości i szczelności w cyklicznych obciążeniach poprzecznych, wzdłużnych kątowych i zginających pod wpływem spadków temperatury pracy lub sił mechanicznych.

Kompensatory mieszkowe

Kompensatory mieszkoweKompensatory mieszkoweKompensatory mieszkowe

Kompensator wyposażony jest w okucia zabezpieczające i łączące, które optymalizują obciążenie mieszka. Kompensatory mogą mieć dowolną konstrukcję, na przykład: przegubową, kardana lub kątową.

Kompensatory mieszkoweKompensatory mieszkoweKompensatory mieszkoweKompensatory mieszkoweKompensatory mieszkowe

Stosowanie

Przemysł naftowy, chemiczny, energetyczny, gazowniczy, motoryzacyjny, motoryzacyjny, motoryzacyjny, stoczniowy, sieci ciepłownicze i autostrady, kompleks kosmiczny i jądrowy, a także systemy grzewcze dla budynków wielokondygnacyjnych. Takie kompensatory nadają się do rurociągów różnych systemów technologicznych. Mogą łączyć rury różnych typów, uszczelniać rurociąg, odprowadzać i pochłaniać spaliny.

Zalety kompensatorów mieszkowych:

Przeznaczenie Typ Opis
Kompensatory mieszkowe przed napełnieniem dławnic

nie ma problemów z powodu nieszczelności w zwilżaniu izolacji termicznej;

brak przecieków;

dużo tańsze w utrzymaniu.

Kompensatory mieszkowe z przodu w kształcie litery P, G i Z

możliwość instalacji w trudno dostępnych miejscach;

małe wymiary geometryczne;

podczas ściskania niska sztywność, co znacznie zmniejsza obciążenie stałych podpór;

niski opór hydrauliczny;

znacznie skrócił czas i koszty instalacji.

Kompensatory mieszkowe przed soczewką

zapewniając znacznie większy ruch osiowy;

kompensatory mieszkowe mogą być produkowane i rozwijane do określonych zadań;

bardziej trwałe.

Produkty

Kompensatory mieszkowe mają następujące cechy:

Typ kompensacji do kompensacji Miechy Materiał mieszkowy Przepustka warunkowa Temperatura pracy Ciśnienie operacyjne Dopasowywanie
Boczne, osiowe, kątowe i kombinowane. Mieszki wielowarstwowe lub jednowarstwowe. Jedna lub kilka sekcji mieszkowych. Odporna na korozję wysokostopowa stal austenityczna 316L (podobna do stali 03X17H14M3 zgodnie z GOST 5632-72 ), AISI 304 (podobna do stali 08X18H10 zgodnie z GOST 5632-72 ), 321 (podobna do stali 08X18H10T zgodnie z GOST 5632-72 ) zgodnie z ASTM-A240. Do 3000 mm -270°С + 750°С do 40 barów Końcówki rurowe do połączeń kołnierzowych, spawanych, a także gwintowanych ze stali odpornej na korozję lub węglowej. Istnieją różne opcje wyposażenia okuć ograniczających i końcowych.


Kompensator osiowy mieszkowy KSO

Ten typ kompensatorów służy do kompensacji zmian temperatury na odcinkach prostych w sieciach ciepłowniczych dla dowolnych metod układania. Na odcinku prostym, gdy reżim temperaturowy sieci ciepłowniczej zmienia się między stałymi podporami, rurociąg otrzymuje niewielki wzrost długości w wyniku wydłużenia termicznego. W takim przypadku powstałe naprężenia ściskające lub rozciągające z reguły prowadzą do zginania i niszczenia rur. Pofałdowania mieszkowe zamocowane na tym odcinku osiowego kompensatora mieszkowego KSO, odkształcając się sprężyście, odbierają wydłużenie odcinka rurociągu w ramach swoich możliwości kompensacyjnych. Stosuje się go na rurociągach instalacji grzewczych, pompowych, sieciach cieplnych odbiorców i innych termicznych konstrukcjach, urządzeniach i mechanizmach, elektrowniach.

Kompensatory ścinające mieszków

Potrafią dostrzegać i kompensować ruchy poprzeczne, a także przesunięcia względem własnej osi. Konstrukcja obejmuje pręty prowadzące i ograniczające, kołnierze wsporcze, kable, a także specjalne osłony ochronne, a także istnieje możliwość zamontowania wewnętrznych ekranów prowadzących, które są mocowane do rurociągu za pomocą różnego rodzaju złączek. Produkowane są w dwóch modyfikacjach: jednomieszkowe lub dwumieszkowe. Media robocze: produkty ropopochodne, para wodna, gaz, woda itp.

Kątowe kompensatory mieszkowe

Kompensatory mieszkowe narożne charakteryzują się dużym kątem gięcia przy stosunkowo niewielkich gabarytach. Stosowane są głównie w przemyśle chemicznym, a także w sieciach ciepłowniczych. Kompensatory mieszkowe narożne montuje się w rurociągach nieprostych, które posiadają zagięcia w kilku lub jednej płaszczyźnie. Podczas rozszerzalności cieplnej prostych odcinków rur sąsiadujących z nimi i położonych pod kątem w stosunku do pierwszych odcinków mogą wystąpić momenty zginające prowadzące do wygięcia rury. Kotwy rurociągów mogą zatem podlegać znacznym obciążeniom, które mogą doprowadzić do zniszczenia kotew. W celu skompensowania takich odkształceń stosuje się kompensatory kątowe mieszkowe. Stosowane są również przy układaniu rurociągu, w przypadku zmiany kierunku przebiegu rurociągu (niewielkie kąty między odcinkami).

Kompensacyjne urządzenie mieszkowe SKU.PPU.

Urządzenie to, składające się z jedno- lub dwusekcyjnego kompensatora mieszkowego, wykonanego ze stali nierdzewnej, zamknięte jest w stalowej obudowie ochronnej (w celu zachowania wyrównania kompensatora i ochrony mieszków przed uszkodzeniami mechanicznymi).

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH oferuje szeroką gamę produktów stalowych. Oferujemy najkorzystniejsze warunki dla odbiorców hurtowych i detalicznych. Produkty są certyfikowane. Na naszej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.Nasz konsultant online jest zawsze gotowy odpowiedzieć na Twoje pytania. Adres internetowy firmy:. Gwarantujemy wysoką jakość i terminowość dostaw. Przy zamówieniach hurtowych przewidziany jest system rabatów.