1.4024 - aisi 403 rura, drut, koło

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
1.4024 410 X15Cr13 Dostawa z magazynu w magazynie

Evek GmbH oferuje zakup profili luzem, a także rur o różnych przekrojach ze stali nierdzewnej AISI 403 (1.4024) w korzystnej cenie dla konsumenta. U nas kupisz metal z dostawą w dowolne miejsce wskazane przez klienta

Skład i właściwości

Stal nierdzewna AISI 403 (1.4024) o wysokiej zawartości chromu jest odporną na korozję stalą miękką zawierającą drobno rozproszone węgliki. Walcowanie tej stali jest produkowane zgodnie z normami ASTM i po wytopie w elektrycznych piecach łukowych ma następujący skład chemiczny:

pierwiastek stopowy Odsetek
C 0,12…0,17
Si Nie więcej niż 1,0
Mn Nie więcej niż 1,0
Kr 12,0…14,0
Fe Podstawy

Oprócz powyższych pierwiastków chemicznych stal AISI 403 (1.4024) zawiera takie zanieczyszczenia metalurgiczne jak fosfor i siarka. Producent stosuje metody technologiczne mające na celu obniżenie zawartości tych zanieczyszczeń do wartości: dla siarki: 0,030%, dla fosforu - 0,045%.

Ten gatunek stali nie ma odpowiednika w standardzie europejskim UNS, ale istnieje odpowiednik krajowy, który ma dość bliskie właściwości, czyli stal nierdzewną gatunku 15X12. Ta stal jest produkowana zgodnie z wymaganiami technicznymi GOST 5632 i ma skład chemiczny, który pokazano w poniższej tabeli:

pierwiastek stopowy Odsetek
C Nie więcej niż 0,15
Si Nie więcej niż 0,8
Mn Nie więcej niż 0,8
Kr 11,0…13,0
Fe Podstawy

Po drugim etapie metalurgicznym stal nierdzewna gatunku AISI 403 (1.4024) posiada następujące właściwości fizyczne i mechaniczne:

  • Granica plastyczności, MPa, nie wyższa niż 312;
  • Granica rezystancji chwilowej, MPa, nie wyższa niż 481;
  • Względne wydłużenie przy rozciąganiu nie mniejsze niż 41%;
  • Względne przewężenie w przekroju nie mniejsze niż 34%;
  • Twardość Brinella wynosi 33 jednostki. (skala B).

Materiał ten dobrze nadaje się do różnego rodzaju obróbki cieplnej. Na przykład można przeprowadzić wyżarzanie zmiękczające, którego celem jest zwiększenie plastyczności metalu walcowanego w masie. Proces wyżarzania prowadzony jest w zakresie temperatur 600...650 0 C, po czym następuje powolne schładzanie materiału. Pręt i drut ze stali AISI 403 (1.4024) dobrze odkształcają się w temperaturze pokojowej, a ta stalowa rura jest łatwa do spawania przy użyciu konwencjonalnych rozwiązań technicznych. Drut z rozważanej stali można poddać wieloprzebiegowemu ciągnieniu, a następnie szybkiemu spęczaniu w wielu pozycjach na zautomatyzowanym sprzęcie. W procesie wyciskania na zimno ze znacznymi odkształceniami stal ulega zahartowaniu, dlatego wskazane jest zapewnienie wyżarzania zmiękczającego pomiędzy przejściami kucia.

Aplikacja

Walcowanie objętościowe - rury, pręty, druty - ze stali nierdzewnej AISI 403 (1.4024) służy do produkcji części takich jak korpusy obrotowe (tuleje, osie, cylindry itp. ), które są instalowane w jednostkach wysokotemperaturowych. urządzeń pracujących w podwyższonych ciśnieniach i temperaturach, a także w środowiskach korozyjnych. Stal jest stosowana w jednostkach metalurgicznych, instalacjach oczyszczania powietrza i sprężarek, gdzie wymagana jest trwałość w temperaturach do 600 0 C. Wyroby walcowane luzem z tej stali są wykorzystywane do produkcji krytycznych produktów inżynierii chemicznej, a także w rurociągach pompujących chemicznie media aktywne.

Korzystne jest kupowanie prętów, rur lub drutów ze stali nierdzewnej AISI 403 (1.4024), ponieważ dostawy są realizowane w szerokim asortymencie iw cenach od producenta. Firma Evek GmbH gwarantuje wysoką jakość wyrobów oraz dostępność odpowiedniego certyfikatu na każdą partię zakupionej walcówki.