Babbit, lut, cyna

Kup babbit, lut, cynę w przystępnej cenie od dostawcy Evek GmbH

babbit

Jest stopem o wysokich właściwościach przeciwciernych. Składa się z 2 głównych elementów: cyny, ołowiu. Służy do zalewania ruchomych części lub natryskiwania korpusu panewek łożysk. Temperatura topnienia tego stopu wynosi około 300-400°C. Najczęstsze związki to 10% miedzi + 90% cyny lub 89% cyny, 4% miedzi i 7% antymonu.

Stosowanie

Babbity cyny - B88, B83, B83C, SAE11, SAE12, ASTM2 o wysokim stopniu lepkości znacznie zmniejszają tarcie. Babbity cyny są bardziej odporne na zużycie, odporne na korozję, lepiej przewodzą ciepło w porównaniu ze stopami ołowiu. Ale babbity ołowiane - B16, BN, BSb, BKA, BK2, BK2Sh, SAE13, SAE14, ASTM7, SAE15, ASTM15 są bardziej odporne na ciepło. Są one istotne w łożyskach walcarek lub silnikach Diesla.

Powszechną wadą babbitów jest niska odporność na obciążenia zmęczeniowe, skłonność do kruszenia się pod wpływem wstrząsów lub wibracji, co utrudnia pracę ruchomym częściom. Ze względu na małą wytrzymałość babbity wlewa się tylko do łożysk z mocną obudową stalową lub żeliwną. Żywotność ruchomych części jest odwrotnie proporcjonalna do grubości warstwy babbitu na stalowej panewce łożyska. Im cieńsza warstwa babbitu, tym dłużej wytrzyma łożysko.

Lutować

Jest to niskotopliwy metal lub stop, który jest używany podczas lutowania (łączenia) części ze sobą. Ma temperaturę topnienia niższą niż łączone metale. Lutowanie tworzy mechanicznie mocny szczelny szew. Podczas lutowania lut rozlewa się po metalu i wypełnia wszelkie puste przestrzenie i szczeliny między łączonymi częściami. Przy zakupie lutu biorą pod uwagę właściwości łączonych metali, oczekiwaną wytrzymałość lutu oraz jego koszt. Podczas lutowania części przewodzących należy zwrócić uwagę na przewodność lutu.

Cyna

Cyna jest najczęściej stosowana jako nietoksyczna i bezpieczna opcja powłoki, odporna na korozję w czystej postaci lub w stopach z innymi metalami. Głównymi obszarami zastosowań cyny są produkcja konserw żelaznych i opakowań do żywności. Czasami używany jako dodatek do lutu w elektronice, naprawach rurociągów. Najpopularniejszym stopem cyny i miedzi jest brąz. Cyna i jej stopy są używane do produkcji naczyń kuchennych, folii opakowaniowych, okablowania i nie tylko.

Cyna jest najważniejszym składnikiem stopowym w produkcji strukturalnych stopów tytanu. Cyna jest również stosowana w chemicznych źródłach prądu jako anoda, na przykład: pierwiastek manganowo-cynowy, pierwiastek tlenek-rtęć-cyna. Zastosowanie cyny w akumulatorze ołowiowo-cynowym jest obiecujące.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH posiada szeroki asortyment walcowanych metali nieżelaznych w standardowych i niestandardowych parametrach. Możesz dokonać zakupu bez wychodzenia z biura, na przykład przez Internet za pośrednictwem strony internetowej Spółki. Aby dokonać zakupu, wystarczy złożyć zamówienie i kliknąć przycisk „kupuję”. Dziś łatwo kupić metale nieżelazne zarówno jako złom, jak i odpad. W razie potrzeby nasi menedżerowie mogą doradzić Ci we wszelkich bieżących kwestiach. Czasy realizacji zamówień są minimalne. Przy zakupach hurtowych przewidziane są rabaty.