Kwadrat ze stali nierdzewnej

Stosowanie

Kątownik nierdzewny jest półwyrobem, który najczęściej przetwarzany jest na walcowane wyroby metalowe, takie jak taśmy, a także wyroby kształtowe: szyny, belki i ceowniki. Kwadrat ze stali nierdzewnej jest najbardziej odpowiedni w inżynierii lądowej i budownictwie.

Produkcja

Kwadrat ze stali nierdzewnej jest wykonany w taki sam sposób, jak koło i sześciokąt ze stali nierdzewnej. Podczas kwitnienia przedmiot obrabiany jest prasowany na gorąco. Walcarka, umożliwia prasowanie stali nierdzewnej o 40-120 mm za jednym razem. Do uzyskania ostatecznego wyniku potrzeba od 11 do 20 podejść. Najpierw wlewek jest podgrzewany do temperatury 1100-1300°C i doprowadzany do wykwitów. Wlewek należy zważyć przed rozdrobnieniem. W razie potrzeby kęs jest cięty, a następnie przesyłany do walcarki kęsów, gdzie odbywa się walcowanie, które nadaje kształt pręta - koła, kwadratu lub sześciokąta. Rolki poziome i pionowe powodują zagniatanie. Dociskają stal pojedynczo, aby zmniejszyć ryzyko złomu lub uszkodzenia. Po obróbce na walcarce półfabrykaty są wysyłane do młyna profilowego. To tutaj walcowanie decyduje o kształcie i rozmiarze kwadratu, koła lub innego produktu ze stali nierdzewnej. Po zakończeniu walcowania rozpoczyna się kalibracja i końcowy etap obróbki. Kalibracja jest oznaczona literami A, B, C, co oznacza wysoką, zwiększoną i normalną dokładność kalibracji koła, kwadratu lub innego produktu ze stali nierdzewnej. Standardowe pręty ze stali nierdzewnej mają średnicę do 200 mm. Jeżeli Ř > 200 mm produkt jest produkowany ze specjalnym oznaczeniem zamówienia.

Wykończenie kwadratu ze stali nierdzewnej (lub innych produktów ze stali nierdzewnej) może być lustrzane, matowe, polerowane lub super lustrzane. Warto zauważyć, że średnia długość produktu to zwykle dwa metry, ale w razie potrzeby fabryka może przyciąć na inny wymiar. Dodatkowo na zakładzie istnieje możliwość wykonania perforacji lub zgrzewania wyrobów walcowanych.

Skład procentowy marki 20X13 (GOST 5632-72)

Stop C Si Mn Ni Kr P S Ti Fe
20X13 0,16-0,25 ≤0,6 ≤0,6 ≤6 12-14 ≤0,03 ≤0,025 --- podstawy

Skład procentowy marki 40X13 (GOST 5632-72)

Stop C Si Mn Ni Kr P S Ti Fe
40X13 0,35-0,44 ≤0,6 ≤0,6 ≤0,6 12-14 ≤0,03 ≤0,025 --- podstawy

Dostarczać

Gotowe produkty pakowane są w ochronną folię polietylenową. Produkty ze stali nierdzewnej są przechowywane w pomieszczeniach lub pod zadaszeniem. Evek GmbH posiada w swojej ofercie szeroki asortyment kątowników ze stali nierdzewnej o dowolnych parametrach. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Istnieje możliwość sprzedaży hurtowej dowolnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również optymalne warunki dla odbiorców detalicznych. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH posiada nieograniczoną gamę produktów ze stali nierdzewnej najwyższej jakości. Oferujemy specjalistyczne produkty w najlepszej cenie. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z najbliższym biurem. Wykwalifikowani specjaliści udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących produktów, przedziału cenowego, warunków sprzedaży. Koszt towaru uzależniony jest od parametrów towaru oraz dodatkowych warunków dostawy.