Srebro niklowe - CuNi18Zn20 - cw409j tuba, blacha, taśma

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
MNTs15-20 2.0740 CuNi18Zn20 Dostawa z magazynu w magazynie

Srebro niklowe jest często nazywane cupronickel lub nowym srebrem. Produkowany jest na bazie stopu miedzi z dodatkiem cynku 5-35% i niklu 13-45%. Według GOST 492–2006 stop może zawierać kobalt, żelazo lub inne dodatki. W zależności od składu procentowego srebro niklowe może przybrać niebieskawy lub zielonkawy odcień.

Kluczowe cechy

Jest to stosunkowo lekki stop o gęstości 7,5 g/ cm3 , topi się w temperaturze t°1024°C. Jego twardość w skali Brinella wynosi 80 kg/mm, nikiel znacznie zwiększa właściwości korozyjne stopu, a miedź nadaje mu plastyczność i wytrzymałość. Srebro niklowe jest elastyczne, trwałe, odporne na mokry kondensat, łatwo się poleruje. Dobra plastyczność pozwala na odkształcanie zarówno na gorąco, jak i na zimno.

Produkcja

Normuje produkcję długich i płaskich stali serii MNTs 12-24, MNTs 15-20, MNTs 18-20, MNTs 18-27 - Norma Państwowa 492-2006. Niklowo-srebrowe MNT 15-20, stopowe z Ni 13,5-16,5% i Zn 18-22%, jest roztworem stałym lub jednofazowym stopem tych metali. Taki stop jest doskonale wytłoczony. Naczynia i sztućce wykonane z tego stopu muszą być pokryte srebrem lub złotem, aby wyeliminować metaliczny posmak. Grubość srebrnej powłoki wynosi: dla sztućców - 24,00 ± 3,60 mikronów; dla rękojeści noży - 18,00±2,70 µm. Złoto osadza się na podwarstwie srebra - 0,500±0,075 µm. Produkcja sztućców ze srebra niklowego jest regulowana przez GOST 24 320-80.

Aplikacja

Produkcja elektrotechniki, przyrządów precyzyjnych, naczyń posrebrzanych, tzw. miedzioniklu, biżuterii, narzędzi medycznych, a także sprzętu pracującego w kontakcie z wodą lub parą wodną.

Z Chin do Europy w XVIII i XIX wieku sprowadzano drogie wyroby zwane „pakfong” ze srebra niklowego, zwykle srebrzonego. Nazywano je również cupronickel, chińskie srebro. Srebro niklowe MNT 15-20, używane w ekskluzywnej biżuterii, przewyższa stop srebra 925° zawierający 92,5% Ag i stopowy z 7,4% Cu pod względem wytrzymałości i odporności na zużycie.

Dostarczać

Dostarczamy wyroby walcowane na bazie srebra niklowego w najlepszej cenie. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu procentowego i wydajności produktów. Łatwo jest u nas sprzedawać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji na dużą skalę. Współpracujemy również z odbiorcami detalicznymi. Wysoki poziom obsługi, zgodność produktów z GOST i międzynarodowymi normami jakości, terminowość obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH zapewnia swoim klientom nieograniczony asortyment wyrobów walcowanych z metali nieżelaznych najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Jeśli wybór sprawia Ci trudność, do Twojej dyspozycji są doświadczeni managerowie, którzy zawsze są w kontakcie i służą radą. Składając u nas zamówienie, w możliwie najkrótszym czasie otrzymają Państwo certyfikowane produkty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Jeśli cenisz swój czas już dziś skontaktuj się z naszym najbliższym biurem lub złóż zamówienie online.