Marka lantanu, skład chemiczny

Lantan jest pierwiastkiem trzeciej grupy, szóstego okresu tablicy D. I. Mendelejewa . Liczba atomowa 57. Oznaczona symbolem La. Jest to lekki srebrny metal. Historia jego odkrycia związana jest z badaniami „ziemi cerowej”. W 1826 r. K. Mozander udowodnił, że jest on niejednorodny i oprócz ceru zawiera jeszcze jeden pierwiastek. W 1839 r. Naukowcowi udało się wyizolować ten pierwiastek, który nazwał lantanem - od greckiego „ukrywam się”, „ukrywam się”. Przemysłowa produkcja tego pierwiastka opiera się na rozdzielaniu surowców na frakcje. Najpierw oddziela się cer, a następnie neodym, prazeodym i wreszcie lantan są oddzielane przez ekstrakcję. Ten ostatni istnieje w trzech modelach krystalicznych: z heksagonalną α-sieciąKotwica 277 ° C, z sześcienną siecią β do 861 ° C i siatką centrowaną na ciele typu α-Fe.

liczba atomowa La Masa atomowa (molowa) g/mol Stan utlenienia Gęstość [g/ cm3 ] Temperatura topnienia t°C Temperatura wrzenia t°C Ciepło topnienia kJ/kg
nr 57 139 3 6.16-6.18 647°С 3214-3236°С 8.5

Aplikacja

Tlenek La 2 O 3 wykorzystywany jest do produkcji specjalnego szkła optycznego do produkcji pryzmatów i soczewek astronomicznych, do sprzętu fotograficznego i filmowego. Lantan znalazł szerokie zastosowanie w energetyce jądrowej, elektronice, mikroskopii elektronowej, produkcji akceptorów wodoru, materiałów termoelektrycznych i wodorkowych oraz innych dziedzinach gospodarki narodowej. W metalotermii służy do przywracania rzadkich pierwiastków. Z jego pomocą pluton jest wydobywany podczas przetwarzania paliwa jądrowego. Lantan dodaje się do stopionego uranu z domieszką plutonu, który wraz z plutonem unosi się z masy stopu. A uran pozostaje w osadzie. Ta górna warstwa jest osuszana, a następnie poddawana obróbce chemicznej. Tlenek La 2 O 3 służy do produkcji nadprzewodników wysokotemperaturowych razem z tlenkami baru, itru, strontu.

Elektrody spawalnicze

Pręty wolframowe z dodatkiem tlenku La 2 O 3 produkowane są szlifowane i kute typu VL o średnicy 1,5-8 mm i długości co najmniej 500 mm. Takie elektrody podczas spawania zwiększają nośność i maksymalny prąd półtora raza. Są trwalsze niż tor i cer, nie zużywają się tak bardzo. Równomierne rozłożenie La 2 O 3 na całej długości elektrody znacznie dłużej utrzymuje jej początkowe ostrzenie. Obecność tlenku lantanu LaO-Zh, LaO-D, LaCl 3 , LaF 3 , LaCO 3 , LaSO 4 , itp. , w stopach do produkcji drutu, blach i prętów zwiększa właściwości technologiczne materiału

Dostarczać

Sprzedajemy wyroby walcowane z lantanu w najlepszej cenie. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Istnieje możliwość sprzedaży hurtowej dowolnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również optymalne warunki dla odbiorców detalicznych. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH sprzedaje szeroką gamę produktów walcowanych. Nasze biura znajdują się. Możesz dokonać zakupu bez wychodzenia z biura za pośrednictwem strony internetowej Spółki. Wyposażenie technologiczne każdego etapu produkcji pozwala na realizację indywidualnych zamówień, jeśli podstawowy projekt produktu Cię nie satysfakcjonuje. Realizujemy zlecenia wysokiej jakości o niestandardowych parametrach, terminy ich realizacji są minimalne. Przy zakupach hurtowych dostępne są rabaty.