Rura 50N - Stop 50

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
50N EI467 1.3922 K94840 NiFe50 Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Precision Alloy 50N należy do serii permalojów o niskiej zawartości niklu. Są to stopy żelazowo-niklowe o dużej przepuszczalności w słabych polach magnetycznych. Ze względu na skład dzielą się na niskoniklowe (zawierają do 50% Ni) i wysokoniklowe (do 82% Ni). Ilość niklu w stopie określa stopień odchylenia właściwości elektrycznych i magnetycznych. Oznaczenie 50H wskazuje na 50% niklu.

Skład procentowy GOST 10 994-74.

Stop C Ti Cu Ni Kr Mn P S Si Fe
Stop 50N ≤0,03 --- ≤0,2 49-50,5 --- 0,3-0,6,2 ≤0,02 ≤0,02 0,15-0,3 podstawy

Ten procent daje wyższą przewodność elektryczną 50N w porównaniu ze stopami o wysokiej zawartości niklu. Wszystkie permaloje wyróżniają się dobrymi właściwościami magnetycznymi, dużą wrażliwością właściwości magnetycznych na zewnętrzne spadki napięcia. Permaloje o wysokiej zawartości niklu domieszkowane 2–3% Mo, które dają prostokątną pętlę histerezy, zyskały praktyczne znaczenie w elektrotechnice.

Wstążka GOST wchodzić d5 obróbka cieplna
Miękki 10 160-75 440 35 Wyżarzone
na zimno 950-1350 3 utwardzanie

Produkcja

Aby poprawić właściwości elektromagnetyczne, 50H jest stopowany z pierwiastkami takimi jak chrom, miedź, molibden. Stop 50N jest wytapiany w gazie obojętnym lub w próżni. Taśmy i arkusze o małej grubości tłoczone są metodą na zimno z dalszym wyżarzaniem w celu zwiększenia właściwości magnetycznych.

Stosowanie

Precyzyjne urządzenia mechaniczne i urządzenia o stałej charakterystyce w zmiennym polu magnetycznym, płyty transformatorowe, elementy magnetycznych głowic rejestrujących. Wcześniej permalloy były używane do zmniejszania zakłóceń w sygnale telewizyjnym przesyłanym kablem. Niewielkie zmiany rezystancji elektrycznej permalojów (do 5%) mogą być spowodowane wahaniami wartości pola magnetycznego. Obecnie stopy o niskiej zawartości niklu są wykorzystywane do produkcji rdzeni małych transformatorów mocy, przekaźników, dławików, małych części obwodów magnetycznych pracujących przy dużych wartościach indukcji z niewielkim lub żadnym polaryzacją.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH posiada w swojej ofercie szeroką gamę stopów żelaza z niklem. Dostarczamy permaloje o standardowych, niestandardowych parametrach. Realizacja zamówień zajmuje minimum czasu. Klienci hurtowi otrzymują preferencyjne rabaty.