Stal narzędziowa węglowa

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
U12 Dostawa z magazynu w magazynie

Specyfikacja techniczna

Stopy narzędziowe, w porównaniu ze stopami konstrukcyjnymi, mają znacznie większą twardość (zwłaszcza po hartowaniu), ale są bardziej kruche. Zgodnie ze składem chemicznym stale narzędziowe dzielą się na węglowe (GOST 1435-54), stopowe (GOST 5952-51) i szybkotnące (GOST 5952-51).

Zawartość węgla

Stale narzędziowe według zawartości węgla i twardości dzielą się na stale niskowęglowe zawierające do 0,25% węgla; średniowęglowe – od 0,25% do 0,6% i wysokowęglowe – od 0,6 do 2%.

Cechowanie

Stale narzędziowe zgodnie z normą państwową 1435-54 mogą mieć następujące oznaczenie: U7; U8; U8G; U9; U10; U11; U12; U13. Litera U oznacza obecność węgla, a kolejna liczba to średnia zawartość węgla w dziesiętnych częściach procenta. Litera G oznacza podwyższoną zawartość manganu.

stopowe

marka GOST C Si Mn Ni S P Kr Cu
U12 1435-99 1,1 - 1,29 0,17 - 0,33 0,17 - 0,33 ≤0,25 ≤0,028 ≤0,03 ≤0,2 ≤0,25

Stopowanie ma wielopłaszczyznowy wpływ na jakość stali. Mangan zwiększa twardość, udarność, odporność na zużycie. Miedź poprawia możliwości produkcyjne, obrabialność. Nikiel zwiększa udarność, stabilizuje skład.

Aplikacja

Produkcja narzędzi do obróbki wykańczającej i półwykańczającej niestopowych i stopowych stali konstrukcyjnych.

Dostawca

Oferujemy zakup stali narzędziowej węglowej w przystępnej cenie z wyspecjalizowanych magazynów dostawcy Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. Posiadamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla całej gamy produktów. Dostawca Evek GmbH oferuje zakup stali narzędziowej węglowej, cena jest optymalna w tym segmencie wyrobów walcowanych.

Kup, korzystna cena

Dostawca Evek GmbH oferuje stal narzędziową węglową, cena jest ustalana na podstawie technologicznych cech produkcji bez dodatkowych kosztów. Na stronie internetowej firmy wyświetlane są informacje o najnowszych dostawach produktów. Kup stal narzędziową węglową lub gatunki szybkotnące już dziś. Evek GmbH jest rentownym dostawcą w tym segmencie wynajmu. Terminową dostawę zapewniają przedstawicielstwa w miastach Europy Wschodniej.