Walcowane aluminium

Specyfikacja techniczna

Aluminium jest 3 razy lżejsze niż stal. Jest to metal paramagnetyczny o biało-srebrnym zabarwieniu, bardzo lekki, doskonale tłoczony, cięty, wiercony, ma wysoką przewodność cieplną i jest nietoksyczny... Potrafi tworzyć stopy z prawie wszystkimi znanymi metalami, najczęściej z krzemem , magnez, miedź.

Opis Przeznaczenie
Masa atomowa (molowa) g/mol 26,98
Liczba atomowa 13
Gęstość [g/cm3] 2.7
Temperatura topnienia t°C 660,3°C
Stan utlenienia 3
Przewodność cieplna K [W/(m·K)] 237
Objętość molowa cm3/mol 10

W normalnych warunkach na jego powierzchni tworzy się cienka, trwała warstwa tlenku, która chroni metal przed utlenianiem. To, a także niski ciężar właściwy, są głównymi powodami tak szerokiego zastosowania aluminium jako materiału konstrukcyjnego.

Chłodne pracowanie

Odkształcenie plastyczne, toczenie, frezowanie, szlifowanie, wiercenie.

Składowanie

Przechowywane w magazynach zadaszonych lub pod zadaszeniem, gdzie zapewniona jest odpowiednia ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi rodzajami uszkodzeń.

Aplikacja

Przemysł spożywczy, medycyna, inżynieria transportu, budownictwo.

Dostawca

Oferujemy zakup walcowanego aluminium z wyspecjalizowanych magazynów dostawcy Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta. Pełna zgodność z nowoczesnymi standardami jakości. Dostawca Evek GmbH oferuje zakup aluminium walcowanego, cena jest optymalna w tym segmencie walcowania.

Kup, korzystna cena

Oferujemy walcowane aluminium, cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Na stronie internetowej firmy wyświetlane są informacje o najnowszych dostawach produktów. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. Posiadamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla całej gamy produktów. W segmencie stopów metali nieżelaznych Evek GmbH jest rentownym dostawcą.