brąz krzemowy

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
BrKMts3-1 C65500 CuSi3Mn1 Dostawa z magazynu w magazynie

Specyfikacja techniczna

Brąz krzemowy należy do podgrupy brązów o wysokiej wytrzymałości. Oprócz krzemu takie stopy zawierają żelazo, cynk i mangan. Dobrze zdeformowany w stanie zimnym i gorącym; mają wysoką wytrzymałość w podwyższonych temperaturach, dobre właściwości przeciwcierne i odporność na korozję.

Stop Cu Pb Si Fe zn Mn Ni
C65500 podstawa ≤ 0,005 2,8-3,8 ≤0,8 ≤ 1,5 0,5-1,3 ≤0,6
C65100 podstawa ≤ 0,005 0,8-2 ≤0,8 ≤ 1,5 ≤0,7 ---

Stopy te są podobne do czerwonych mosiądzów krzemowych, ale w przeciwieństwie do mosiądzu brąz krzemowy zawiera bardzo niskie stężenia cynku. Brązy krzemowe są oznaczone UNS C47000 - C66100. Stopy czerwonego krzemu odlewniczego są oznaczone C87300 - C87900.

Aplikacja

Wytrzymałe odlewy cienkościenne, uchwyty szczotek, dźwignie, szakle, końcówki, trzpienie zaworów, odlewy ogólnego przeznaczenia o średniej wytrzymałości.

Chłodne pracowanie

Toczenie, frezowanie, szlifowanie, wiercenie.

Obróbka cieplna

Normalizacja, hartowanie, wyżarzanie, odpuszczanie

Składowanie

Przechowywane w magazynach zadaszonych lub pod zadaszeniem, gdzie zapewniona jest odpowiednia ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi rodzajami uszkodzeń.

Dostawca

Oferujemy zakup brązu krzemowego z wyspecjalizowanych magazynów dostawcy Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta. Pełna zgodność z międzynarodowymi standardami jakości. Dostawca Evek GmbH oferuje zakup brązu krzemowego, cena jest optymalna w tym segmencie wyrobów walcowanych.

Kup, korzystna cena

Oferujemy brąz krzemowy, cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. W segmencie stopów metali nieżelaznych Evek GmbH jest rentownym dostawcą.