Węglik tytanu

Zakres zastosowania elektrod węglikowo - tytanowych. (Tik)

Węglik tytanu służy jako podstawa supertwardych materiałów żaroodpornych, elektrod do przemysłowych lamp łukowych i narzędzi specjalnych. Stosowany jako dodatek do grafitu lub jako jego zamiennik. Stosowany jest również do:

— osłony termopar;
- żaroodporna osłona pieców elektrycznych;
— obudowy łódek i tygli, do próżniowego odparowywania metali topliwych (cyna, srebro, miedź);

— armatura wymiany ciepła;

— obróbka ścierna metali i niemetali, kamienia, półprzewodników, szkła itp.;
— wypełniacz do narzędzi diamentowych.

TiC jest stosowany w elektrolizie jako elektroda sparowana z katodą rtęciową. Amalgamat sodu jest nakładany za pomocą elektrody TiC. Elektrody TiC są stosowane w elektrolizie roztworu wodnego, w elektrotlenowym cięciu stali pod wodą - podczas gdy węglik tytanu umożliwia zmniejszenie zużycia elektrody o 6-10 razy w porównaniu z elektrodami konwencjonalnymi.

Funkcje operacyjne

Podczas cięcia stali charakterystyczne jest lekkie zajarzenie łuku i stabilne spalanie, dzięki czemu cięcie jest wysokiej jakości. Dodanie węglika tytanu do materiału elektrod grafitowych zwiększa wydajność elektrolizy. Jeśli zawartość węgla w elektrodzie TiC zostanie zwiększona do 30%, wówczas przepięcie i uwolnienie wolnego O 2 i H 2 zmniejszy się. Gęstość prądu wyniesie 10,2-10,4 A/ cm2 . Przekroczenie 30% zawartości węgla w elektrodzie nie prowadzi do dalszego zmniejszenia przepięcia. Podczas spawania stopów niskotopliwych, na przykład na bazie miedzi lub magnezu, użycie elektrod TiC jest prawie niemożliwe. Ogniotrwałe elektrody rurowe i tygle są niezbędne do próżniowego odparowywania topliwych metali. Stopy TiN-TiC-Cr stosowane są do pokrywania elektrod grafitowych w piecach elektrycznych.

Produkcja

TiC do produkcji elektrod ma następujące właściwości: Ti ogółem od 79,2 - do 80%; Św. od 0,1 do 0,2%; C razem od 19,4 do 20,2%; Fe od 0,1 do 0,6%.
Produkowane są następujące frakcje węglika tytanu: F - 320, F360, F400, F500, F600, F800, F1000, F1200.
Dostawy stopów tytanu są znormalizowane przez GOST 19 807-74.

Dostarczać

Dostarczamy wysokiej jakości produkty tytanowe. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu procentowego oraz właściwości mechanicznych wyrobów. Łatwo jest u nas sprzedawać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji na dużą skalę. Współpracujemy również z odbiorcami detalicznymi. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH posiada szeroką gamę stopów tytanu. Dostarczamy certyfikowane produkty producentów krajowych i zagranicznych. Nasi pełnoetatowi pracownicy zawsze chętnie udzielą Państwu wykwalifikowanej pomocy w doborze wyrobów walcowanych. Mamy jednych z najbardziej doświadczonych konsultantów ds. zarządzania w branży. Ścisłe przestrzeganie standardów produkcji, doskonała jakość produktów oraz minimalne terminy realizacji to wizytówka naszej firmy. Dla stałych klientów wprowadzane są rabaty.