Produkty z wolframu

Znaczenie

Ten metal o wyjątkowo wysokiej temperaturze topnienia jest materiałem złożonym technologicznie. Od momentu odkrycia przez prawie 100 lat uznawany jest za szkodliwe zanieczyszczenie rud. Podczas wytapiania rud polimetalicznych z domieszką wolframitu wydajność gotowego metalu spadła, wolfram niejako go zjadł. To nie przypadek, że nazwa Wolfram oznacza wilczą pianę. A teraz nie można się bez niego obejść w elektrotechnice i produkcji stopów o specjalnych właściwościach.

Specyfikacja techniczna

Wolfram przewodzi grupie najbardziej ogniotrwałych metali.Tylko węgiel wyprzedza go pod względem ogniotrwałości.W normalnych warunkach metal ten nie reaguje z żadnymi chemikaliami.Struktura sieci sześciennej jest skoncentrowana na ciele. Ma gęstość zbliżoną do złota.

Charakterystyka Przeznaczenie
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej α [1/Deg] 43x10-6
Gęstość stopu [g/cm 3 ] 19.3
Wytrzymałość na rozciąganie kg / mm 2 35
Ciepło właściwe w temperaturze 20 °C [kJ/(kg st.)] 0,134
Przewodność cieplna K [W/(m·K)] 300.173

Aplikacja

Włókna żarowe, przeciwwagi do pocisków artyleryjskich, żyroskopy, pancerze i ochrona przed promieniowaniem, stale narzędziowe, części silników rakietowych, elektrody nie ulegające zużyciu.

Dostawca

Dostawca Evek GmbH oferuje zakup wyrobów z wolframu, cena jest optymalna w tym segmencie wyrobów walcowanych. Pełna zgodność z międzynarodowymi standardami jakości. Oferujemy zakup produktów z wolframu ze specjalistycznych magazynów dostawcy Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta.

Kup, korzystna cena

Oferujemy produkty wykonane z wolframu, cena jest uzależniona od technologicznych cech produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. Posiadamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla całej gamy produktów. Evek GmbH jest rentownym dostawcą w segmencie wolframu i metali ogniotrwałych. Terminową dostawę zapewniają przedstawicielstwa w miastach Europy Wschodniej.