Lantoidy

Kup lantoidy w przystępnej cenie od dostawcy Evek GmbH

ogólna charakterystyka

Metaliczny lantan został po raz pierwszy wyizolowany w czystej postaci przez Mozandera przez ogrzewanie tlenku lantanu z chlorkiem potasu. W układzie okresowym lantan prowadzi w łańcuchu czternastu lantanowców, które są do siebie podobne pod względem właściwości i zastosowań. Jest to srebrno-biały metal pokryty warstwą tlenku. Pod względem właściwości fizycznych (temperatura topnienia, temperatura wrzenia, przewodność elektryczna itp.) nie jest szczególnie niezwykły. W normalnych warunkach nie zmienia się - ochronna warstwa tlenku nie pozwala mu się utleniać, ale przy wysokiej wilgotności może tworzyć wodorotlenek o średniej mocy. Pod względem wydobycia i produkcji lantan znacznie ustępuje swojemu najbliższemu krewnemu cerowi, który jest łatwiejszy do pozyskania i przetworzenia. Na skalę przemysłową lantan otrzymuje się o czystości co najmniej 99% z monacytu i bastnäsytu wraz z cerem i innymi pierwiastkami z podgrupy ceru.

Znaczenie

Lantan i jego analogi znalazły dziś zastosowanie w wielu nowoczesnych gałęziach przemysłu. Najczęściej w produkcji laserów, oświetlenia, elektroniki radiowej, telewizyjnej. Również lantanowce są wykorzystywane w przemyśle ceramicznym ze względu na ich twardość i odporność na korozję, a ceramika z dodatkami tego samego ceru jest stosowana w nauce o rakietach, ponieważ jest wyjątkowo ogniotrwała. W przypadku metali rzadkich cena odpowiada jakości. Lantan posiada szereg cennych właściwości, które nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane, ale z czasem zostaną docenione,

Liczba atomowa Masa atomowa (molowa) g/mol Stan utlenienia Gęstość [g/ cm3 ] Temperatura topnienia t°C Temperatura wrzenia t°C Ciepło topnienia kJ/kg
nr 57 139 3 6.16-6.18 647°C 3214-3236°C 8.5

Obiecujące kierunki

Jest mało prawdopodobne, aby dzisiejszy przemysł optyczny mógł obejść się bez lantanowców i ich pochodnych. Najszerzej stosowany w optyce jest tlenek lantanu, główny składnik szkieł optycznych. Dużym obszarem zastosowania tlenków lantanowców są materiały ścierne, na przykład dobrze znana kompozycja „poliryt”. To najskuteczniejszy proszek polerski.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów wykonanych z wysokiej jakości lantanu i jego stopów. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną produktów w najlepszych cenach. Jakość gwarantuje ścisłe przestrzeganie norm i technologii produkcji. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego produktów, maksymalnego procentu zanieczyszczeń oraz właściwości mechanicznych. Produkty poddawane są badaniom ultradźwiękowym pod kątem wad. Konsultacje doświadczonych menedżerów pomogą Ci dokonać wyboru. Zamówienia są realizowane tak szybko, jak to możliwe. Odbiorcom hurtowym udzielamy preferencyjnych rabatów.