odlewanie odśrodkowe

Świat kocha cuda. Wystawa Bernarda.

Charakterystyka metody

Metodą odlewania odśrodkowego uzyskuje się odlewy o kształcie korpusów obrotowych ze stopów odlewniczych aluminium, brązu, tytanu itp. Ciekły metal wlewa się do formy, rozpędzonej do prędkości ok. 3 tys. obrotów na minutę. Dzięki przyspieszeniu odśrodkowemu stop rozlewa się równomiernie po wewnętrznej powierzchni formy, a podczas chłodzenia formuje się odlew. Metoda pozwala na uzyskanie półfabrykatów dwuwarstwowych, z sukcesywnym wlewaniem do formy różnych metali. Chłodzenie obrabianego przedmiotu pod działaniem przyspieszenia odśrodkowego daje zagęszczenie materiału. Taki odlew umożliwia uzyskanie ubytków wewnętrznych bez użycia prętów. Procent jakościowych odlewów przy zastosowaniu maszyn z poziomą osią obrotu. wynosi 95%.

Zalety odlewania odśrodkowego

Metoda zapewnia szereg zalet, często nieosiągalnych innymi metodami, są to: wysoka odporność na ścieranie, maksymalna gęstość metalu, brak pęcherzyków gazu, wtrąceń żużla.

Zakres odlewania odśrodkowego

Tą metodą z tytanu i niklu wytwarza się tuleje, podkładki, tuleje stożkowe i cylindryczne, nakrętki, łożyska oporowe, tarcze itp. Największym popytem cieszą się odlewy o kształcie korpusów obrotowych: tuleje; tuleje, korony kół ślimakowych; bębny do maszyn papierniczych; wirniki silnika.

Stosowanie

Odlewanie odśrodkowe jest nieodzowne w branżach takich jak budowa maszyn i metalurgia, górnictwo, przemysł celulozowo-papierniczy i przetwórczy, motoryzacja, przemysł stoczniowy i kompleks wojskowo-przemysłowy.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH oferuje szeroką gamę wysokiej jakości odlewów w standardowych i niestandardowych rozmiarach z tytanu, metali nieżelaznych i stali niklowych. Produkujemy odlewy odśrodkowe według rysunków i wymagań technicznych klientów. Wszystkie partie odlewów posiadają świadectwo jakości, w którym odnotowany jest producent, liczba rysunków i nazwa części, gatunek stopu, numer wytopu oraz właściwości mechaniczne części. Przeprowadzana jest obowiązkowa kontrola zewnętrzna, analiza składu chemicznego, weryfikacja właściwości mechanicznych odlewów, w razie potrzeby przeprowadzana jest fluoroskopia, gammaoskopia, ultradźwiękowe wykrywanie wad, kontrola luminescencyjna (penetracja cieczy). Realizacja zamówień - w możliwie najkrótszym czasie. Odbiorcom hurtowym udzielamy preferencyjnych rabatów.