Koło tytanowe VT-14, pręt, blacha

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
BT14 Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Stopy tytanu klasyfikuje się ze względu na konfigurację sieci krystalicznych: α-sieć - w postaci sześcianu, β - w postaci sześcianu, α + β - stan mieszany. Stop VT14 odnosi się do stopów α + β, jest stopowy z 1,4% V, 3% Mo, 5% Al, wyprodukowany zgodnie z GOST 19 807-74 i OST 90 013-81. Opracowany przez VIAM w 1960 r. Jest to pierwszy stop utwardzalny cieplnie opanowany przez przemysł. Stosowany jest w stanie wyżarzonym i utwardzonym termicznie. Efekt starzenia wynosi około 30%. Hartowność jest niska (w przekroju nie więcej niż 40 - 45 mm). Odlewana wersja stopu to VT14L.

Zalety i zastosowanie stopu tytanu VT14

oud. waga temperatura topnienia Nieruchomości Technologia Aplikacja
4,50 g/cm³ 920-960° Znaczna zawartość beta-stabilizatorów (molibdenu i wanadu) zapewnia uzyskanie fazy beta w ilościach wystarczających do utwardzenia termicznego. Zalecany do pracy do 400 °C. Dobrze się odkształca na gorąco. Główne operacje tłoczenia są przeprowadzane podczas ogrzewania. Stop spawa zadowalająco. Dobre właściwości odlewnicze. Konstrukcje spawane stemplowo pracujące przez długi czas do 350 - 400 °C, konstrukcje rurowe, detale mocujące.

Zalety i produkcja rur tytanowych VT14

Półprodukt obróbka cieplna Wytrzymałość (MPa) Plastyczność δ% KCU J/cm³
Rury walcowane na gorąco Wyżarzanie Ponad 850 ponad 8% Ponad 50
Odkuwki pierścieniowe (struktura pasmowa) hartowanie + starzenie 1127 - 1189 4 - 6,4% 19,6 - 22,5
Odkuwki pierścieniowe (drobnoziarnista struktura) hartowanie + starzenie 1117 - 1156 8,8 - 10,2% 35,2 - 41,1

Dostarczać

Dostarczamy szeroki asortyment rur, drutów, kręgów, blach marki VT14 o dowolnych parametrach. Prezentowane wyroby walcowane z tytanu posiadają atesty. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Istnieje możliwość sprzedaży hurtowej dowolnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również optymalne warunki dla odbiorców detalicznych. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Strona internetowa firmy Evek GmbH zawiera najbardziej aktualne informacje na temat pozyskiwania stopów tytanu. Doświadczeni menedżerowie, którzy są zawsze w kontakcie, są gotowi udzielić wysoko wykwalifikowanej porady we wszelkich bieżących sprawach. Zajmujemy się sprzedażą półproduktów z metali rzadkich i nieżelaznych w konkurencyjnej cenie. Produkty wytwarzane są na najnowocześniejszym sprzęcie i spełniają wymagania międzynarodowych standardów jakości. Stałym klientom zapewniamy system rabatów.