Rura VT-16, drut

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
BT16 Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Stop tytanu VT16 (Ti - 3Al - 4,5 V - 5 Mo) został opracowany przez VIAM w 1963 roku specjalnie do mocowania części. Ze względu na dość duży udział β-stabilizatorów zawiera dość dużo fazy β w stanie wyżarzonym (35–40%). Wytrzymałość stopu w stanie wyżarzonym nie jest zbyt duża (około 875 MPa). Hartowanie i starzenie może osiągnąć ponad 1400 MPa. Wytrzymałość na ścinanie po LTMT = 750 MPa.

Zalety i zastosowanie stopu tytanu VT16

oud. waga temperatura topnienia Nieruchomości Technologia Aplikacja
4,68 g/cm? 840-880° Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ścinanie i małą wrażliwością na koncentratory naprężeń. Dobra nośność. Ma świetny efekt utwardzania i starzenia. Jest dobrze zdeformowany w stanie gorącym i zimnym. Możliwe jest wywracanie łba śruby w temperaturze pokojowej przy średnicy śruby do 12 mm. Stop jest dobrze spawany przez wszystkie rodzaje spawania. Elementy złączne i inne części gwintowane o średnicy do 40 mm, długotrwała praca w temperaturze do 300°C (bez ograniczenia zasobów do 130°C).

Charakterystyka rury tytanowej VT16

Półprodukt obróbka cieplna Wytrzymałość (MPa) Plastyczność ?% KCU J/cm?
Rura VT16, tłoczona na gorąco Wyżarzanie Ponad 760 ponad 6% Ponad 50

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH zawsze ma w magazynie szeroką gamę wysokiej jakości produktów tytanowych. Przyjmujemy zamówienia na rury ze stopów tytanu VT16 o wymiarach standardowych i niestandardowych w najlepszej cenie. Szeroka gama produktów oraz kompleksowe porady doświadczonych managerów ułatwią dokonanie wyboru. Jakość gwarantuje ścisłe przestrzeganie norm i technologii produkcji. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego produktów, maksymalnego procentu zanieczyszczeń oraz właściwości mechanicznych. Produkty poddawane są badaniom ultradźwiękowym pod kątem wad. Realizacja zamówień - w możliwie najkrótszym czasie. Odbiorcy hurtowi otrzymują preferencyjne rabaty.