Stal łożyskowa

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
ShKh15F EI760 1.3505 52100 100Cr6 Dostawa z magazynu w magazynie

Evek GmbH oferuje zakup stali na łożyska po okazyjnej cenie od producenta. Dostawca gwarantuje jakość i zgodność materiału z wymaganiami klienta, a także dostawę wyrobów walcowanych w dowolne miejsce wskazane przez klienta

Cechy składu chemicznego stali łożyskowych

Łożyska podczas eksploatacji podlegają ciągłemu intensywnemu zużyciu korozyjno-mechanicznemu. Jednocześnie strefa tarcia jest stale pod wpływem temperatur podniesionych do 100 ... 150 0 С. W związku z tym stale na łożyska należy wybierać z następującej nomenklatury:

  • Do normalnych warunków pracy - stal chromowa typu ШХ20 lub ШХ15 GOST 801 ;
  • Do łożysk pracujących w agresywnym środowisku, przy wysokich temperaturach, prędkościach poślizgu - stal wysokostopowa gat. 11Kh18MShD, 8Kh4VM4F1SHD i tym podobne.

Zagranicznymi odpowiednikami tych stali są: w Europie - gatunki 100Cr6, 102Cr6, USA - stal G52896. Cechą charakterystyczną stali przeznaczonych do produkcji łożysk jest zawartość węgla co najmniej 0,8...1,5%, a także obecność chromu i molibdenu, które zwiększają odporność na zużycie. Stale produkowane są z wykorzystaniem zaawansowanej technologii przetapiania próżniowo-łukowego lub elektrożużlowego.

Evek GmbH oferuje zakup stali na łożyska w dowolnym zakresie gatunków i profili. Producent ma przystępną cenę.

Aplikacja

Powyższe gatunki stali łożyskowych wyróżniają się wysoką wytrzymałością i twardością, dlatego ich obróbkę mechaniczną i odkształcenie plastyczne przeprowadza się po wyżarzaniu zmiękczającym. Jeśli nie jest to możliwe, wówczas oryginalne wyroby walcowane – pręty, taśmy, blachy – poddawane są odkształcaniu na gorąco lub półgorąco, nagrzewaniu detali w atmosferze utleniającej.

Spawalność stali ШХ20, G52896, 102Cr6 lub ШХ15 jest zmniejszona, dlatego nie nadają się do produkcji konstrukcji kompozytowych.

Evek GmbH oferuje zakup stali łożyskowych po okazyjnej cenie od producenta. Dostawca zapewnia wymagany asortyment wyrobów - blacha, taśma, taśma, pręt oraz gwarantuje terminową dostawę walcówki do konsumenta.