Rura 79NM - Lupa 7904

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
79 mil morskich Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Permalloy 79NM należy do precyzyjnych stopów żelazowo-niklowych o wysokiej przepuszczalności w słabych polach magnetycznych. Istnieją permalloje o niskiej zawartości niklu (zawierają 50% Ni) io wysokiej zawartości niklu (72–82% Ni). Separacja ta spowodowana jest różnym stopniem przesunięcia charakterystyk elektromagnetycznych w stopach pierwszej i drugiej grupy. Oznaczenie oznacza, że stop zawiera 78,5 - 80% Ni, co podwaja rezystancję elektryczną stopu w porównaniu do grupy niskoniklowej.

Skład procentowy GOST 10 994-74.

Stop C Ti Cu Ni Kr Mn P S Si Fe
Stop 79N ≤0,03 --- ≤0,2 78,5-80 --- 0,3-0,6,2 ≤0,02 ≤0,02 0,15-0,3 17,5-19

Produkcja

Aby poprawić właściwości elektromagnetyczne, permaloj jest stopowany z pierwiastkami takimi jak miedź, chrom i molibden. Topienie 79NM odbywa się pod osłoną gazu obojętnego lub w próżni. Cienkie paski i arkusze są tłoczone na zimno z dalszym wyżarzaniem w celu zwiększenia właściwości magnetycznych.

Stosowanie

Początkowo materiały takie jak 79NM były używane do zmniejszania zniekształceń sygnału w kablach komunikacyjnych. Minimalna magnetostrykcja pozwala na zastosowanie permaloju w precyzyjnych urządzeniach magneto-mechanicznych, gdzie wymagana jest stabilność w zmiennym polu magnetycznym. Wahania oporu elektrycznego w granicach 5% mogą być spowodowane zmianami siły i kierunku pola magnetycznego. Stop ten jest używany do produkcji płyt transformatorowych do rejestrowania głowic magnetycznych. Takie stopy są wykorzystywane do produkcji rdzeni do małych transformatorów mocy, przekaźników, dławików i elementów obwodów magnetycznych, które działają przy wysokich indukcjach i niskim obciążeniu. Produkcja ekranów i przekaźników magnetycznych, rdzeni transformatorów impulsowych, przekaźników bezdotykowych i wzmacniaczy magnetycznych. Permalloy z grupy 79NM, które mają prostokątną pętlę histerezy, nabrały praktycznego znaczenia dla technologii komputerowej i automatyki.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH posiada w swoich magazynach szeroką gamę stopów permallojowych.Indywidualne zamówienia realizujemy w możliwie najkrótszym czasie. Klienci hurtowi otrzymują preferencyjne rabaty.