Rurka niklowa NP-2 - nikiel 200

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
2.4060 N02233 N02200 Dostawa z magazynu w magazynie
NP2 2.4060 N02200 Ni99.6 Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

Nikiel, dziś pospolity metal, w XVII i XVIII wieku wydawał się górnikom jedynie karą. Podczas wydobywania miedzi saksońscy górnicy często natrafiali na skały, z których w ogóle nie można było wydobyć metalu. Nikiel ma swoją nazwę od imienia szkodliwego gnoma Nicka. Nikiel uzyskał dopiero w 1751 roku młody Szwed A. Cronstedt, który uznał go za półmetal i zaproponował pozostawienie mu „ludowego” przezwiska. Początkowo niklem zainteresowali się tylko jubilerzy, nie można było go wykorzystać w przemyśle ze względu na zanieczyszczenia siarką. Ale później stwierdzono, że dodatek magnezu do stopu wiąże siarkę i tlen, i dopiero wtedy nikiel staje się ciągliwym, trwałym i ciągliwym szaro-żółtym metalem o błyszczącej powierzchni. Fakt ten został ustalony w latach 70. XIX wieku, po czym rozpoczęło się stosowanie niklu na dużą skalę, który dziś stał się integralną częścią ogromnej liczby żaroodpornych stopów, które są stabilne w agresywnym środowisku.

Skład chemiczny

Ni C Fe Si mg Cu Mn zn P S P As, Bi, Sb, Pb, Sn
99,5. ≤0,1 ≤0,1 ≤0,15 ≤0,1 0,1 0,05 ≤0,07 ≤0,0,02 ≤0,005 ≤0,02 o 0,02

Produkcja rur

Rury i rurki wykonane ze stopu NP-2 charakteryzują się wyrobami drążonymi o stałej wielkości przekroju poprzecznego i pustymi przestrzeniami na całej długości. Dostarczane w postaci prostej lub zwiniętej. Przekrój rury może mieć kształt owalu, koła, prostokąta, kwadratu lub trójkąta równobocznego, foremnego wypukłego wielokąta o stałej grubości ścianki na całej długości. Wewnętrzny i zewnętrzny przekrój poprzeczny są koncentryczne i mają tę samą orientację. Rogi mogą być zaokrąglone na całej długości. Powierzchnia jest polerowana lub może mieć jakąś powłokę, rzeźbienie, zginanie. Często na życzenie klienta gotowy produkt jest wiercony, zwężany lub rozszerzany, redukowany do stożka lub posiada na końcach mankiety, pierścienie lub kołnierze - pierścienie płaskie lub prostokątne z otworami do szczelnego połączenia rur za pomocą śrub lub kołków.

Aplikacja

Kondensatory wykonane są z rurek NP-2. W przemyśle chemicznym takie rury służą do przemieszczania agresywnych substancji, takich jak zasady i kwasy, ponieważ nikiel, który jest obojętny na korozję kwasową, parę wodną i inne agresywne media, może być stosowany w syntezie wodoru. Rury NP-2 są poszukiwane w produkcji urządzeń nie tylko dla przemysłu chemicznego, ale także dla przemysłu papierniczego i spożywczego, produkcji igieł wtryskowych, skraplaczy pary.

Dostarczać

Wszystkie prezentowane produkty marki NP-2 posiadają certyfikaty. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Istnieje możliwość sprzedaży hurtowej dowolnych półproduktów do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również optymalne warunki dla odbiorców detalicznych. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w najlepszej cenie

Asortyment produktów marki NP-2 firmy Evek GmbH zadowoli każdego konsumenta. Popularność tego rodzaju walcowanego metalu tłumaczy się różnorodnością, wysoką jakością produktów, przystępnymi kosztami. Produkcja produktów jest znormalizowana przez normę państwową. Kompletność technologiczna każdego etapu produkcji daje nam możliwość realizacji indywidualnych zamówień o dowolnych niestandardowych parametrach. realizacja zamówienia zajmuje minimum czasu. Klienci hurtowi otrzymują preferencyjne rabaty.