Stop niklu i tytanu

pamięć kształtu

Zdolność materiału po odkształceniu plastycznym do przywrócenia pierwotnego kształtu po podgrzaniu. Odkrycie efektu pamięci kształtu datuje się na początek XX wieku, kiedy to szwedzki naukowiec Olander po raz pierwszy zauważył tę właściwość w stopach złota z kadmem. Ten sam efekt stwierdzono w stopach miedzi z cynkiem.

Specyfikacja techniczna

Skład procentowy nitinolu

Przybliżony skład procentowy nitinolu wynosi 45%, niklu 55%, co odpowiada formule TiNi, to znaczy liczba atomów obu pierwiastków jest prawie równa.

Ti Ni zanieczyszczenia
44,7-45,2 54,8-55,2 ≤0,3

Nitinol jest w stanie przywrócić swój pierwotny kształt po odkształceniu plastycznym.

Aplikacja

Nitinol znajduje zastosowanie w chirurgii, w szczególności do zakładania stentów naczyniowych u pacjentów z ciężkimi uszkodzeniami naczyń wieńcowych, do leczenia urazów i schorzeń narządu ruchu: klatki piersiowej lejkowatej, złamań kręgów. Stosowany również w stomatologii do leczenia ortodontycznego: deformacje żuchwy.

Dostawca

Oferujemy zakup stopu niklowo-tytanowego ze specjalistycznych magazynów Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta. Pełna zgodność z międzynarodowymi standardami jakości. Dostawca Evek GmbH oferuje zakup stopu niklowo-tytanowego, cena jest optymalna w tym segmencie wyrobów walcowanych

Kup Nitinol, korzystna cena

Oferujemy stop niklowo-tytanowy, cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Na stronie internetowej firmy wyświetlane są informacje o najnowszych dostawach produktów. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. Posiadamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla całej gamy produktów. Evek GmbH jest rentownym dostawcą w segmencie stopów tytanu. Terminową dostawę zapewniają przedstawicielstwa w miastach Europy Wschodniej.