Stal kotłowa

Evek GmbH oferuje zakup stali kotłowej w rozszerzonym zakresie grubości i średnic. Cena - od producenta. Dostawca zapewnia szybką dostawę całej partii stali do miejsca wskazanego przez klienta.

Skład i właściwości

Do grupy stali kotłowych zalicza się blachy niskowęglowe jakościowe z powłoką powierzchniową na bazie cynku. Stal dostarczana jest głównie w rolkach o grubości materiału 0,4 ... 0,8 mm. Skład chemiczny takich stali według GOST 14918 jest następujący:

Element Węgiel Krzem Mangan Chrom Nikiel Miedź
Treść, % Do 0,06 Do 0,03 Do 0,40 ślady stóp Do 0,25 Do 0,20

Jako zanieczyszczenia metalurgiczne dopuszcza się nie więcej niż 0,035% fosforu i nie więcej niż 0,035% siarki. Na życzenie klienta stale kotłowe mogą być dostarczane z powłoką zawierającą polimer, jak również z powłoką na bazie cynku. Stosowana jest technologia zarówno cynkowania ogniowego jak i zimnego.

Własności mechaniczne stali kotłowych:

  • Wytrzymałość na rozciąganie, MPa - nie więcej niż 300;
  • Granica plastyczności, MPa - nie więcej niż 190.
  • Wydłużenie względne, % - 35.
  • Względne zwężenie,% - 65.
  • Twardość Brinella po wyżarzaniu, HB, nie więcej niż 126.

Stal kotłowa walcowana na zimno produkowana jest w pierwszej i najwyższej kategorii jakościowej, różniąc się tym, że dla najwyższej kategorii można dodatkowo określić zdolność stali do bardzo głębokiego tłoczenia (VG). Dopuszczalne gatunki stali kotłowych drugiej grupy obejmują również gatunek stali 08Yu, odtleniony aluminium. Skład takiej stali zawiera do 0,2 ... 0,4% aluminium, ze względu na spadek procentowej zawartości manganu.

Evek GmbH oferuje zakup kotłowni ze stali niskowęglowej. Ceny - od producenta. Dostawca gwarantuje wysoką jakość i ścisłe przestrzeganie zakresu dostarczanych produktów.

Aplikacja

Kręgi i długie taśmy z cienkiej blachy kotłowej wykorzystywane są do produkcji elementów stalowych zbiorników i dużych kotłów grzewczych. Stale charakteryzują się zwiększoną zdolnością do ciągnienia i innych operacji odkształcenia plastycznego. Materiał jest dobrze spawany, a obecność powłoki odpornej na korozję zapewnia odpowiednią trwałość produktów. Dostawy mogą być realizowane z dodatkowymi kryteriami dotyczącymi jednorodności powłoki cynkowej, a także charakteru wzoru powierzchni.

Kupowanie stali kotłowej po korzystnej cenie od producenta to ekonomicznie korzystna oferta firmy Evek GmbH. Dostawca gwarantuje wysoką jakość produktów. Każdej partii towarzyszy odpowiedni certyfikat jakości.