Marka Tellurium, skład chemiczny

Specyfikacja techniczna

Tellur jest metalem błyszczącym w normalnych warunkach, kruchym, przy pęknięciu ma ziarnistą strukturę, ale po podgrzaniu nabiera właściwości plastycznych.

Opcje Oznaczający
symbol chemiczny Te
Masa atomowa (molowa) g/mol 127,6
Ciężar właściwy [g/cm3]
6.24
Stany utleniania +6, +4, +2, -2
Ciepło topnienia kJ/mol
17.91
Temperatura topnienia t°C 722,7°K
Temperatura wrzenia 1263°K

Głównym źródłem są szlamy z elektrolitycznej rafinacji miedzi i ołowiu. Szlam jest prażony, tellur pozostaje w żużlu, który przemywa się kwasem solnym. Z powstałego roztworu kwasu chlorowodorowego tellur jest izolowany przez przepuszczanie przez niego gazowego dwutlenku siarki SO2 .

Stosowanie

Stosowany w stopie z ołowiem do produkcji akumulatorów kwasowo-ołowiowych, przewodów dolnych płyt akumulatorowych, osłon kabli. Produkcja detektorów promieniowania rentgenowskiego i gamma W ramach stopu CdZnTe.

Dostawca

Oferujemy zakup stopów telluru w przystępnej cenie ze specjalistycznych magazynów dostawcy Evek GmbH z dostawą do dowolnego miasta. Pełna zgodność z międzynarodowymi standardami jakości. Dostawca Evek GmbH oferuje zakup stopów telluru, cena jest optymalna w tym segmencie walcowania.

Kup, korzystna cena

Oferujemy stopy telluru, cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Na stronie internetowej firmy wyświetlane są informacje o najnowszych dostawach produktów. Istnieje możliwość zamówienia produktów o niestandardowych parametrach. Posiadamy najlepszy stosunek ceny do jakości dla całej gamy produktów. Evek GmbH jest dochodowym dostawcą. Terminową dostawę zapewniają przedstawicielstwa w miastach Europy Wschodniej.