Marka neodymu, skład chemiczny

ogólna charakterystyka

Neodym to pierwiastek ziem rzadkich z grupy lantanowców. Symbol chemiczny Nd. Jest to biało-srebrny metal z żółtawym odcieniem. Na antenie. łatwo utlenia się. Został odkryty w 1885 roku przez austriackiego chemika Carla Auera von Welsbacha, któremu udało się rozdzielić dydym metalu ziem rzadkich, wcześniej uważany za jeden pierwiastek, na prazeodym i neodym. Słowo neodym w języku greckim oznacza „nowy bliźniak”. Na skalę przemysłową metal ten otrzymuje się przez termiczną redukcję wapnia lub elektrolizę stopu bezwodnych halogenków prazeodymu i neodymu. Głównymi dostawcami tego metalu do Europy są: Chiny, USA, Ukraina, Kazachstan oraz kraje skandynawskie.

liczba atomowa Nd Masa atomowa (molowa) g/mol Stan utlenienia Gęstość [g/ cm3 ] Temperatura topnienia t°C Temperatura wrzenia t°С Ciepło topnienia kJ/kg
nr 60 144,24 7 3 1021°C 3068°C 7.1

Aplikacja

Jest to jeden z najpopularniejszych lantanowców do produkcji trwałych silnych magnesów i laserów na podczerwień o długości fali około 1,067 mikrona. Jest niezbędny do wytapiania barwionego fioletowego szkła. Fluorek NdF 3 jest stosowany w światłowodach do produkcji wysokiej jakości włókien szklanych. Tlenek Nd 2 O 3 - dielektryk - ma minimalny współczynnik rozszerzalności. Metal ten znacznie wzmacnia materiały termoelektryczne na bazie tellurków, selenków antymonu i bizmutu, a także zwiększa ich termo-EMF. Istnieją opracowania, że domieszkowanie neodymem materiałów na bazie bizmutu-telluru-cezu ma również korzystny wpływ na ich właściwości. Neodym jest stosowany w rolnictwie. Zaprawione nim nasiona mają zwiększoną zdolność kiełkowania i plonowania. Ten metal jest niezbędny do stopowania stali konstrukcyjnych i stopów. Zwiększa wytrzymałość czystego tytanu o 1,5 raza. Podczas interakcji chemicznej z aluminium powstają związki, które podwajają wytrzymałość stopu na rozciąganie i kilkakrotnie zwiększają jego twardość. Stopy aluminiowo-neodymowo-tytanowe wykorzystywane są do produkcji takich wyrobów walcowanych jak: koło, drut, blacha, taśma,

Dostarczać

Evek GmbH oferuje szeroką gamę produktów ze stopów neodymu. Wszystkie produkty są certyfikowane. Dokumentacja techniczna zawiera dane dotyczące składu chemicznego, maksymalnego procentu zanieczyszczeń; właściwości mechaniczne produktu. Przyjmujemy zamówienia na wyroby ze stopu tytanu TL3 o wymiarach standardowych i niestandardowych w najlepszej cenie.Możemy sprzedać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji wielkoseryjnej. Oferujemy również optymalne warunki dla odbiorców detalicznych. Wysoki poziom obsługi i sprawność obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Oferujemy do sprzedaży nieograniczony asortyment wyrobów walcowanych na bazie metali rzadkich najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Jeśli wybór sprawia Ci trudność, do Twojej dyspozycji są doświadczeni managerowie, którzy zawsze są w kontakcie i służą radą. Składając u nas zamówienie, w możliwie najkrótszym czasie otrzymają Państwo certyfikowane produkty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Jeśli cenisz swój czas już dziś skontaktuj się z naszym najbliższym biurem lub złóż zamówienie przez Internet.