Folia aluminiowa, taśma

Fabuła

Cynę zaczęli wydobywać i wytapiać starożytni Sumerowie i Chińczycy w czasach przedbiblijnych. Jednak przez wiele stuleci cyna pozostawała metalem rzadkim i drogim, prawie tak cennym jak srebro. Biżuteria z cyny prawie nigdy nie występuje w wykopaliskach. Zapotrzebowanie na cynę zaczęło rosnąć w starożytności, wraz z początkiem epoki brązu. Ten metal wraz z miedzią stał się podstawą brązu, wynalezionego w III tysiącleciu pne. mi. Lwia część brązu do początku XX wieku szła na produkcję broni. W starożytności były to miecze z brązu i inna broń kłująca i siekająca, później - armaty i kule armatnie z brązu. Cyna jest „materiałem strategicznym” od ponad dwóch tysięcy lat. Łacińska nazwa tego metalu, stannum, pochodzi od sanskryckiego słowa oznaczającego „mocny, odporny”. Tysiąc lat temu tak nazywano stop ołowiu i srebra. W czystej postaci cyna została wyodrębniona dopiero przez alchemików w IV wieku.

ogólna charakterystyka

Cyna jest 50. elementem układu okresowego D. Mendelejewa, gdzie jest oznaczona symbolem Sn. Masa atomowa 118,7, ciężar właściwy 5,846 g/ cm3 . Ma niską temperaturę topnienia - około 231,9 ° C; temperatura wrzenia 2620°C. Doskonały przewodnik prądu. w temperaturze 20°C ma rezystancję 0,115 Ohm mm 2 /m.

Opis Przeznaczenie
Liczba atomowa nr 50
Masa atomowa (molowa) g/mol 118,7
Stan utlenienia 2, 4
Gęstość [g/ cm3 ] 5846
Temperatura topnienia t°C 231,9°C°C
Temperatura wrzenia t°C 2620°C
Ciepło topnienia kJ/kg 7.07

Zalety

Cyna jest jednym z łatwo dostępnych i długo używanych metali. Różni się odpornością na korozję, niską temperaturą topnienia, niedrogą technologią produkcji, doskonałą zdolnością produkcyjną. Jest to bardzo plastyczny, biologicznie obojętny metal o doskonałych właściwościach przeciwciernych. Łatwo ją stemplować, wiercić, giąć, ciąć, zwijać w najcieńszą folię. Po utylizacji jest poddawany recyklingowi i ponownie wykorzystywany. Liczne zalety sprawiają, że jest dziś bardzo popularny. Cena 1 kg Sn zależy od stopnia oczyszczenia. Cyna techniczna kosztuje 18-19 dolarów za 1 kg, oczyszczony tlenek SnO 2 - 25 dolarów, cyna monokrystaliczna o wysokiej czystości 210 dolarów za 1 kg.

Wady

Niska wytrzymałość nie pozwala na produkcję części nośnych z cyny.

Aplikacja

  • Odporna na korozję, bezpieczna dla zdrowia powłoka z blachy białej - cynowana cyną żelazną - jest doskonałym trwałym pojemnikiem, z którego produkowane są pojemniki na żywność, lekkie, trwałe pojemniki na wodę.
  • Jest niezastąpiony w składzie lutów, stopów przeciwciernych ułatwiających pracę ruchomych części.
  • Cyna jest składnikiem wielu stopów. Najbardziej znanym z nich jest brąz. Mniej znany stop, cyna, jest używany do produkcji naczyń kuchennych od wielu lat. Stop z niobem - ma właściwości nadprzewodzące - jest niezbędny we współczesnej elektrotechnice. Dodatki cyny sprawiają, że stopy tytanu są łatwiejsze w produkcji. Stop Sn+Zr jest żaroodporny i odporny na utlenianie po podgrzaniu, jego temperatura topnienia wynosi 2000°C
  • Akumulatory cynowo-manganowe, rtęciowo-cynowe, ołowiowo-cynowe są znacznie bardziej energochłonne niż akumulatory czysto ołowiowe o niższym oporze wewnętrznym.
  • Dwutlenek SnO 2 służy do polerowania soczewek optycznych.
  • Mieszanina soli cyny była od dawna używana do barwienia wełny na żółto.

Dostarczać

Dostarczamy dowolne stopy metali nieżelaznych w najlepszej cenie. Specyfikacja zawiera dane dotyczące składu procentowego i wydajności produktów. Łatwo jest u nas sprzedawać hurtowo dowolne półprodukty do produkcji na dużą skalę. Współpracujemy również z odbiorcami detalicznymi. Wysoki poziom obsługi, zgodność produktów z GOST i międzynarodowymi normami jakości, terminowość obsługi to wizytówka naszej firmy.

Kup w okazyjnej cenie

Evek GmbH zapewnia swoim klientom nieograniczony wybór najwyższej jakości produktów ze stopu cyny w konkurencyjnej cenie. Jeśli wybór sprawia Ci trudność, do Twojej dyspozycji są doświadczeni managerowie, którzy zawsze są w kontakcie i służą radą. Składając u nas zamówienie, w możliwie najkrótszym czasie otrzymają Państwo certyfikowane produkty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Jeśli cenisz swój czas już dziś skontaktuj się z naszym najbliższym biurem lub złóż zamówienie online.