kuty tytan

Ścigana formuła „czas to pieniądz”, odkryta przez Henry'ego Shawa, jest najlepszą ilustracją takiego walcowanego wyrobu metalowego, jakim jest kucie. Jest to odlew kuty w celu nadania pożądanego kształtu oraz usunięcia otworów skurczowych i pęknięć. Czas poświęcony na dodatkowe operacje technologiczne daje znaczny wzrost niezawodności i rentowności sprzętu.

Zalety kucia tytanu

Odkuwki tytanowe wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością mechaniczną i elastycznością podczas odkształceń, tolerują obciążenia zmęczeniowe, wilgoć atmosferyczną i glebową, są stabilne w środowiskach agresywnych i żaroodporne. Jest niezastąpiony w wielu gałęziach współczesnego przemysłu.

Wady

Znaczny koszt wyrobów tytanowych wiąże się ze złożonością i pracochłonnością uzyskania tego metalu w czystej postaci, a także ze złożonością jego przetwarzania. Jednak niezawodność i trwałość takich produktów zwraca się po stokroć.

Produkcja odkuwek tytanowych

Istnieją dwa sposoby wykonywania odkuwek: prasowanie (jest to kucie młotkowe, gdy metal swobodnie układa się na powierzchni kowadełka) oraz tłoczenie - gdy metal jest odkształcany w ścianach ograniczających matrycy. Tłoczenie zapewnia większą dokładność, a kute odkuwki są mocniejsze i bardziej plastyczne. Wytrzymałość stopów tytanu, podobnie jak innych metali, zależy nie tylko od ich początkowych właściwości, ale także od procesów kucia-termicznego. Ważna jest kontrola jakości wyrobów podczas procesu kucia. Gorący tytan szybko wchodzi w reakcję chemiczną z tlenem, dlatego podczas procesu kucia należy go chronić przed kontaktem z gazami atmosferycznymi: O 2 , N 2 , a także przed kontaktem z H 2 , C. Z wytłoczek i odkuwek tytanowych, tarcze, węzły, bloki, walce, tuleje, sześciokąty, koła, kołnierze pierścienie konturowe, profile i inne kształty na zamówienie.

Aplikacja

Odkuwki tytanowe są poszukiwane w przemyśle lotniczym, lotniczym, obronnym, chemicznym, rafineryjnym, maszynowym i motoryzacyjnym oraz w innych gałęziach przemysłu.

Kup w najlepszej cenie

Evek GmbH specjalizuje się w stalach specjalnych i metalach rzadkich. Firma dysponuje szeroką gamą wysokiej jakości walcowanych blach ze stopów tytanu, stali nierdzewnej wszystkich gatunków, a także stopów kobaltu, niklu i aluminium. Jakość produktu jest certyfikowana. Dbamy o skuteczną politykę cenową, ściśle współpracujemy z klientami w celu wypracowania optymalnych planów dostaw - to obniża koszty klienta, przyspiesza terminy dostaw i usprawnia zarządzanie zapasami. Pomożemy w doborze niezbędnych produktów pod zamówienie, niezależnie od branży. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń lub wyślij zapytanie e-mailem. Nasza strona internetowa.jest znana klientom na całym świecie. Serwis zawiera kompleksowe informacje o branży hutniczej i hutniczej.

Dodatkowe usługi

Dodatkowe usługi obejmują: obróbkę cieplną, specjalną obróbkę wykańczającą, chemiczną oraz obróbkę skrawaniem - wiercenie, frezowanie, rozwiercanie, piłowanie, gwintowanie, toczenie, wytaczanie, wiercenie, frezowanie dwutarczowe oraz szlifowanie dwutarczowe. Usługi cięcia: cięcie ścierne widoczne, cięcie na zimno, cięcie termiczne, plazmowe i proszkowe, cięcie powierzchniowe łukiem powietrznym, cięcie wodą i laserem. Obróbka cieplna odkuwek obejmuje hartowanie, wyżarzanie, normalizowanie, odpuszczanie, zagęszczanie powierzchni, wyżarzanie poniżej zera itp. Zamówienia realizujemy w możliwie najkrótszym czasie. Odbiorcom hurtowym udzielamy preferencyjnych rabatów.