Komisja eksportowej handlu Ameryki zmieniła decyzję w sprawie rosyjskiego walcowane na zimno walcowane. ITC określiła — dostawy rosyjskich producentów stali nie były źródłem szkód krajowych producentów podobnych produktów. Wielkość eksportu niewielkie i zagrożenia nie ponoszą. Z tego powodu do rosyjskich dostawców nie należy stosować wyrównawcze i antydumpingowe podatki.
Śledztwo dotyczące rosyjskiego walcowane na zimno walcowane rozpoczęto pod koniec lipca tego roku. Inicjatorami stały się amerykańskie firmy ArcelorMittal USA i AK Steel. Do listy niezadowolonych weszli także U. S. Steel, Steel Dynamics, Nucor. Pod śledztwo trafiła walcowana na zimno produkcja, której szerokość wynosiła od 12,7 mm, grubość do 4,75 mm. Rozpatrywano chińskie, japońskie, brazylijskie, indyjskiej, koreańskiej, brytyjskie i rosyjskie dostawy. W przyszłości przeciwko chińskich i japońskich hutników zostało wszczęte odrębna sprawa. W lipcu tego roku przez Ministerstwo handlu USA wydano decyzję co do wypożyczalni z Rosji. Zdecydowano, że dostawcy, z wyłączeniem NLMK dostarczali eksport z dumpingu różnicą 13,36%. Został określony poziom dotacji państwowych. Dla rosyjskich producentów — poza Severstal — wyniosła 6,95%.
Jednak później dostawy walcowane na zimno walcowane z Rosji uznali za nieistotne. Takie ilości nie mogą mieć negatywny wpływ na działalność producentów w USA. W ubiegłym roku wielkość dostaw osiągnął poziom 85 000 ton. Liczba ta odpowiadała mniej niż 4,1% od importowanych ilości tych produktów. Od grudnia ubiegłego roku dostawy i nie zatrzymał się, возобновившись tylko w sierpniu 2016 roku. W 2015 roku wielkość rosyjskiego eksportu po raz pierwszy wykazały maksymalną punktację z 2008 roku.
Dostawy z innych krajów, w odniesieniu do których przeprowadzono śledztwo, będą poddane sankcji. Już w lipcu na zimno wypożyczalnia z CHRL nałożyli cła wyrównawcze na poziomie 522%. Na japońską produkcję nałożyli cła antydumpingowe w wysokości 71,35%. Cła antydumpingowe na brazylijską produkcję stanowiły 14,35−35,43%. Opłaty wyrównawcze osiągnęły 11,09−11,31%. Cła antydumpingowe, nałożone na brytyjskich dostawców, wyniosła 5,40−25,56%. Na indyjskich producentów nałożyli 7,6% antydumpingowych i 10% opłat kompensacyjnych. Antydumpingowe opłaty do Korei Południowej wyniosła 6,32−34,33%, kompensacyjne 3,91−58,36%.