Na Кыштымском медеэлектролитном fabryce, znajdującej się w Grupę GIMNAZJUM w czelabińskim zaplanowana jest kolejna modernizacja. Realizacja planowanego projektu przewiduje przeniesienie produkcji na nowe электролизные wanny. Będą one wykonane z polimerobetonu. Jego charakterystyczną cechą jest trwałość, stanowiąca około 25 lat. Również wśród pozytywnych właściwości — wysoka wytrzymałość i łatwość obsługi. Dzięki tym cechom uda się zmniejszyć koszty eksploatacji sprzętu.
Na dzień dzisiejszy zakład prowadzi elektrolizy miedzi w wannach żelbetowych. Jednak wymiana w nich okładzin powinny być prowadzone z pięcioletnim odstępach czasu. Co dziesięć lat konieczne jest przeprowadzenie refurbished. Każdego roku remont bez zatrzymania określonego procentu электролизных kąpieli wymaga nakładów w wysokości ponad 15 mln zł. Nowy sprzęt został zaprojektowany, aby rozwiązać problem dodatkowych załączników. Do tego przedstawiciele zakładu zajmują się badaniem specyficznego rynku. Należy ocenić oferowane wanny, biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady opcji.
W zeszłym miesiącu w fabryce odwiedzili przedstawiciele firmy produkującej электролизных kąpieli z Polski. Wraz z inżynierami firmy rozważali możliwość budowy полимербетонных kąpieli bezpośrednio w fabryce. Po tym można będzie bez trudności instalacji nowego sprzętu na działce elektrolizy miedzi. Obecnie trwa realizacja dużego projektu inwestycyjnego w zakresie doskonalenia fazy elektrolizy miedzi. W jego ramach zostanie dokonana instalacja dwóch serii kąpieli. W każdej serii ich liczba wyniesie 40 sztuk. Koszt projektu szacuje się na 420 mln zł. Realizacja projektu pozwoli zwiększyć moc produkcyjną do produkcji katod z miedzi o 16,7%. Ich produkcja osiągnie 140000 ton rocznie.