Taśma nikiel NP - 2 - nikiel 200

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
NP2 2.4060 N02200 Ni99.6 Dostawa z magazynu w magazynie
2.4060 N02233 N02200 Dostawa z magazynu w magazynie

ogólna charakterystyka

100 lat temu nikiel wraz ze złotem i srebrem był uważany za metal szlachetny, naczynia, na które mogli sobie pozwolić tylko bardzo zamożni ludzie. Jednak przez pewien czas metal ten był zakazany z powodu nieznanej choroby cesarza Austrii, który używał naczyń wykonanych z tego metalu. Teraz naczynia niklowe z powodzeniem zastępują sztućce, chociaż niektóre osoby mogą powodować poważne alergie. Produkty niklowe są dziś tak powszechne, że prawie żadna branża nie może się bez nich obejść. Znanych jest kilka marek niklu - H (w czystej postaci) i NP - półprodukt. Ten ostatni ma inne oznaczenie w zależności od ilości zanieczyszczeń zawartych w składzie.

Asortyment GOST wchodzić wchodzić obróbka cieplna
Taśma miękka 2170-73 390 35 Bez obróbki cieplnej
Prześcieradło miękkie 6235-91 370 35 Bez obróbki cieplnej
Sztywna taśma 2170-73 540 3 Bez obróbki cieplnej

Stop NP-2 o zwiększonej wytrzymałości i odporności na zużycie jest jednym z najczęstszych półproduktów ze stopów niklu. Zawiera zanieczyszczenia takie jak krzem, siarka, mangan, cyna, żelazo.

Skład chemiczny (GOST 492 - 2006)

Ni C Fe Si mg Cu Mn zn P S P As, Bi, Sb, Pb, Sn
99,5. ≤0,1 ≤0,1 ≤0,15 ≤0,1 0,1 0,05 ≤0,07 ≤0,0,02 ≤0,005 ≤0,02 o 0,02

Produkcja

Otrzymywanie produktów z niklu jest procesem zaawansowanym technologicznie. Przy produkcji taśmy lub drutu, których grubość mierzona jest w mikrometrach, producent gwarantuje zgodność z wymaganiami klienta i minimalne odchylenia od ustalonych norm. Taśma NP-2 jest produkowana zgodnie z GOST 15 515-70 o grubości 0,05-2 mm z odchyleniem 0,01-0,1 mm w kierunku zmniejszania grubości; szerokość 10 - 300 mm z tolerancją 0,2-1 mm w kierunku zwiększania szerokości; długość - 2,5 m. Powierzchnia musi być gładka i czysta. Długość taśmy może być dłuższa, ale taśma o mniejszej długości nie jest produkowana. Taśma o grubości od 0,1 do 0,5 mm, w porozumieniu z producentem, może być produkowana do 100 metrów długości, ale spoiny łączące będą zauważalne. Gramatura taśmy w zależności od grubości może wahać się od 0,5 kilograma do prawie 18 kg na metr kwadratowy produktu. Drobne wgniecenia powstałe w wyniku transportu, ryzyka, fluktuacji kolorów są dozwolone na powierzchni. Zmiany koloru są również określone w normie, zależą bezpośrednio od warunków przechowywania produktu. Taśma może być określana jako pasek niklu, jeśli chodzi o cięcie.

Aplikacja

W przemyśle maszynowym, elektrotechnicznym - do produkcji różnego rodzaju grzejników i elementów elektrycznych o dużej rezystancji, o stabilnych parametrach. Z reguły takie elementy są wykonane z taśmy lub drutu NP-2, których grubość wynosi od 5 do 20 mikrometrów. Taśma o większej grubości znajduje zastosowanie w medycynie, produkcji instrumentów muzycznych, produkcji części silników do samochodów, traktorów, samolotów, w laboratoriach badawczych fizyki i chemii.

Kup w najlepszej cenie

Asortyment produktów marki NP-2 firmy Evek GmbH zadowoli każdego konsumenta. Cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Wszystkie produkty są certyfikowane. Hurtowe produkty niezbędne do dużych projektów są łatwo dostępne u nas, oferujemy również korzystne warunki dla odbiorców detalicznych. Wyposażenie technologiczne każdego etapu produkcji daje nam możliwość realizacji indywidualnych zamówień o niestandardowych parametrach. Produkty wytwarzane są w ścisłej zgodności z wymogami procesu technologicznego gwarantującego najwyższą jakość, przechowywane pod zadaszeniem lub w pomieszczeniach zamkniętych w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, kontaktem z wilgocią i substancjami agresywnymi. Warunki realizacji zamówień są minimalne. Odbiorcy hurtowi otrzymują rabaty.