Drut nikiel NP-2 - nikiel 200

Międzynarodowy odpowiednik

Znak Analog W. Nr. Aisi Uns En Zamówić
NP2 2.4060 N02200 Ni99.6 Dostawa z magazynu w magazynie
2.4060 N02233 N02200 Dostawa z magazynu w magazynie

Znaczenie

Nikiel jest trwałym plastycznym metalem, który pozwala na wykonanie z niego wielu różnych produktów. Drut ze stopu NP-2 jest używany przez współczesny przemysł co najmniej tak często jak podobne produkty tej marki - blachy, pręty, taśmy, krążki. Zawiera 99,5% niklu, reszta to krzem, magnez, węgiel, arsen, fosfor, cyna itp.

Fabuła

Nikiel nie był znany aż do połowy XVIII wieku. Podczas wydobywania rudy miedzi saksońscy górnicy często napotykali taką skałę, z której nic nie dało się wytopić. Górnicy nadali jej imię złośliwego karła Nicka, złośliwego. Metal wyizolował dopiero w 1751 roku młody szwedzki metalurg Axel Kronstedt, który zaproponował pozostawienie tego półmetalu przydomka „ludowego”. Półmetale w tamtym czasie nazywano substancjami mającymi właściwości przejściowe między metalami a niemetalami. Początkowo nikiel przyciągał tylko jubilerów i nie można było go wykorzystać w przemyśle. Zanieczyszczenia siarką sprawiły, że stał się kruchy. Ale w XX wieku, wraz z wynalezieniem technologii odsiarczania na skalę przemysłową, blask niklu przyćmił blask złota i srebra. Spełniło się marzenie hutników o produkcji wielu gatunków stali nierdzewnej.

Cechowanie

Nikiel w czystej postaci oznaczany jest - N, półprodukt - NP W zależności od obecności zanieczyszczeń, półprodukt niklowy posiada oznaczenie cyfrowe. NP-2 to najpopularniejsza seria. „H” w nazwie odnosi się do samego metalu, a „P” do półproduktów.

Skład chemiczny (GOST 492 - 2006)

Ni C Fe Si mg Cu Mn zn P S P As, Bi, Sb, Pb, Sn
99,5. ≤0,1 ≤0,1 ≤0,15 ≤0,1 0,1 0,05 ≤0,07 ≤0,0,02 ≤0,005 ≤0,02 o 0,02

Zalety NP-2

Drut z czystego niklu jest bardzo twardy, wytrzymały i plastyczny. Jest dobrze wypolerowany, nie na próżno jubilerzy jako pierwsi docenili jego zalety. W zwykłych temperaturach drut niklowy jest pokryty w powietrzu ochronną warstwą tlenku, która chroni metal przed korozją. Nikiel stał się częścią ogromnej liczby żaroodpornych stopów, które są odporne na działanie agresywnych cieczy i gazów w temperaturze t ° do 850 ° C. Ze względu na swoją plastyczność nikiel jest dostępny do wielu rodzajów obróbki: walcowanie, ciągnienie, tłoczenie, toczenie, spawanie; produkowane są bardzo cienki drut niklowy, taśma niklowa, blacha niklowa itp. Wadą stopu NP-2 jest domieszka siarki, która może tworzyć warstwę siarczkową na powierzchni produktu i powodować kruchość materiału w wysokich temperaturach.

Produkcja

Drut może być walcowany z niklu krzemowego - stosowanego w elektronice oraz drutu niklowo-manganowego - w prostownikach rtęciowych, świecach silników spalinowych. Drut niklowy jest produkowany zgodnie z GOST 2179–75 w dwóch rodzajach: drut miękki (zwany także wyżarzanym) i drut twardy - drut obrabiany na zimno, to znaczy wytwarzany pod ciśnieniem na zimno w celu zwiększenia wytrzymałości. Drut niklowy musi mieć czystą powierzchnię, bez wad i pęknięć, dopuszczalne są chropowatości lub niewielkie odchylenia od deklarowanej średnicy. Zwykle drut NP-2 jest wykonywany na zamówienie, jego średnica może sięgać zaledwie kilku mikronów, do wytworzenia produktu o tej grubości wymagany jest zaawansowany technologicznie sprzęt. Jakość takich produktów niklowych jest najwyższa. Życzenia klienta uwzględniane są z dokładnością do ułamków mikrona,

Aplikacja

Nie można sobie wyobrazić inżynierii telewizyjnej i radiowej bez niklu. Drut NP-2 służy do produkcji katod i siatek lamp radiowych i urządzeń mikrofalowych. Drut NP-2 może być stosowany jako wysokooporowy drut niklowo-oporowy w budowie termopar. Drut taki jest niezbędny w produkcji elektrod galwanoplastycznych i jest poszukiwany w maszynach elektroerozyjnych, gdzie prądem elektrycznym następuje kontrolowany rozkład substancji. Drut NP-2 służy do natryskiwania antykorozyjnego niklu. Tutaj drut służy jako materiał wyjściowy do cienkich powłok niklowych osadzonych na produktach w warunkach próżni. Drut jest częścią mechanizmów działających w próżni – jego stałymi odbiorcami są instytuty badawcze i laboratoria. Chemia przemysłowa Drut NP-2 służy do katalizy - jest to najtańsze źródło czystego niklu. Drut niklowy jest niezbędny do produkcji nowoczesnej elektrotechniki, taki drut pomaga uniknąć pojawienia się pary galwanicznej z podobnymi częściami. Drut NP-2 nie jest jedyną marką, produkowany jest również drut niklowy w klasach NP-3 i NP-4. Taki drut ma dziś najbardziej rozsądne ceny.

Kup w najlepszej cenie

Asortyment produktów marki NP-2 firmy Evek GmbH zadowoli każdego konsumenta. Dostarczamy drut niklowy w asortymencie. Cena jest ustalana na podstawie cech technologicznych produkcji bez uwzględnienia dodatkowych kosztów. Wszystkie produkty są certyfikowane. Łatwo jest u nas kupić niezbędne stopy niklu do dużych projektów, oferujemy również korzystne warunki dla odbiorców detalicznych. Wyposażenie technologiczne każdego etapu produkcji daje nam możliwość realizacji indywidualnych zamówień o niestandardowych parametrach. Drut niklowy produkowany jest ze ścisłym przestrzeganiem wymagań procesu technologicznego, co gwarantuje najwyższą jakość. Na naszej stronie internetowej. znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Czekamy na Twoje zamówienia.